Gdzie wyrzucać maseczki i rękawiczki? Sprawdź

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nie wszyscy mieszkańcy Wrocławia wiedzą, gdzie należy wyrzucać jednorazowe rękawiczki i maseczki. Część osób wybiera kontenery na odpady plastikowe, a część zwyczajne kosze na śmieci.

Gwałtowny wzrost zapotrzebowania na środki ochronne to także więcej odpadów. Niestety, zużyte maseczki i rękawiczki dość często lądują na ulicy.

Gdzie wyrzucać zużyte rękawiczki i maseczki jednorazowe?

Nie wszyscy mieszkańcy Wrocławia wiedzą, gdzie należy wyrzucać rękawiczki i maseczki. Część osób wybiera kontenery na odpady plastikowe, a część zwyczajne kosze na śmieci. Co będzie lepszym wyborem?

Rękawiczki, jak i maseczki, które chronią nas przed koronawirusem należy po ich zużyciu wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane, ewentualnie do koszy ulicznych – wyjaśnia Dorota Witkowska, rzecznik prasowy spółki Ekosystem.

Ograniczenie ilości odpadów jest trudne, ponieważ tego rodzaju środki są najczęściej jednokrotnego użytku. – Nie należy ich wielokrotnie używać, chyba że wiemy od producenta, że do takiego używania się one nadają. Generalnie zasada jest taka: po zdjęciu rękawiczek wyrzucamy je do kosza – przestrzega Witkowska.

Maseczki i rękawiczki wyrzucone na ulicę są groźne

Nie brak niestety przypadków wyrzucania rękawiczek na ulicę. Tego rodzaju zachowanie to nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale przede wszystkim niepotrzebne zwiększanie ryzyka zarażenia.

Nie pozwólmy, aby tego rodzaju odpady fruwały po najbliższej okolicy. Już w tej chwili widzimy, że jest to duży problem dla środowiska, gdyż większość z nas stara się wyrzucać do pojemnika, ale nie zwracamy uwagi na to, że często te kosze są przepełnione – wyjaśnia problem rzecznik.

Widzisz śmietnik pełen rękawiczek i maseczek? Dzwoń!

Aby nie dopuścić do zanieczyszczenia okolicy zużytymi rękawiczkami, można kontaktować się ze służbami dbającymi o czystość miasta.

Widzimy przepełniony kosz, to zwróćmy uwagę, czy to właścicielowi sklepu koło którego ten kosz stoi, czy to zarządcy nieruchomości. A jeśli to są kosze nasze, kosze miejskie, to proszę się z nami kontaktować, a my zadbamy aby te kosze były jak najszybciej opróżnione – apeluje i radzi Witkowska.

Epidemia przynosi nie tylko zagrożenie życia i straty w gospodarce. Jeśli mieszkańcy nie zadbają o rozsądne pozbywanie się zużytych środków ochronnych, kolejną szkodą wywołaną epidemią będzie nadmiar śmieci.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy