Gitara i Borowickie spotkania z poezją śpiewaną to festiwal dla całych rodzin

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w najbliższy weekend, czyli 5-6 lipca, odbędzie się festiwal „Gitara i borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Jest to festiwal dla całych rodzin i dla miłośników wartościowego słowa. 

Festiwal „Gitara i borowickie spotkania z poezją śpiewaną” ma niesamowitą historię. Pod koniec lat 80. leśnik Waldek Szczerba spotkał się na polanie w Borowicach ze swoimi przyjaciółmi, żeby pośpiewać i wspólnie pomuzykować. Dołączyli się do nich przypadkowi turyści. Razem się bawiąc, tak im się spodobało, że umówili się w kolejnym roku w tym samym miejscu na podobne muzyczne spotkanie. Następnego roku przyjechali z jeszcze większą liczbą przyjaciół i tak te wspólne spotkania na Borowickiej polanie przerodziły się pomału w festiwal — mówi Ewa Szturo, Urząd Gminy Podgórzyn. 

Festiwal rozpocznie się po zachodzie słońca 5 lipca. 

Mamy w tym roku dla państwa parę zmian i udogodnień, które wpłyną pozytywnie. Przede wszystkim jest nowe pole namiotowe, bardziej obszerne, gdzie będzie można pomieścić więcej namiotów. Mamy również do dyspozycji nowy parking, bardzo obszerny i wygodny. Zapraszamy, żeby tam zostawiać swoje pojazdy — mówi Kornel Olbrycht, Urząd Gminy Podgórzyn. 

Dojazd samochodem prowadzi malowniczą górską drogą. Uwaga, trwa remont na wierzchni i pobocza, mogą wystąpić drobne utrudnienia!

W miejscu, gdzie było dotychczas pole namiotowe, można znaleźć służby porządkowe, punkt medyczny oraz wszelką inną pomoc. W tym roku wystąpią dla państwa Zbyszek Jurczenko, w tym Sęk, MuzyKuny, Paraluzja, Słodki Całus od Buby (tym razem) Trio, Piotr Bukartyk i Ajagore oraz wspaniały duet John Porter i Agata Karczewska — dodaje Kornel Olbrycht, Urząd Gminy Podgórzyn. 

Festiwal każdego roku gromadzi tysiące przyjaciół i zwolenników. Historia tego festiwalu pokazuje i zresztą możemy tego doświadczyć na polanie, ponieważ spotykamy tutaj młodych ludzi ze swoimi dziećmi, którzy opowiadają nam przepiękne historie, że przyjeżdżali ze swoimi rodzicami lub dziadkami, a w tej chwili przyjeżdżają ze swoimi przyjaciółmi, partnerami, a niejednokrotnie ze swoimi dziećmi bądź też czworonożnymi przyjaciółmi — dodaje Ewa Szturo, Urząd Gminy Podgórzyn. 

Wszystkie informacje znajdziecie państwo na stronie https://www.podgorzyn.pl