GKS Polonia Trzebnica – sportowa tradycja gminy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
GKS Polonia Trzebnica to klub sportowy z ogromnymi tradycjami. Na terenie gminy działa od 1945 roku. Od tego czasu stale się rozwija.

Obecnie mamy sekcję piłki nożnej, która gra na poziomie 4 ligi.Od przyszłego tygodnia rozgrywki w piłce ręcznej ruszają, gdyż założyliśmy sekcję również piłki ręcznej. Mając taki obiekt, musimy go również wykorzystać za zgodą naszego pana burmistrza, który to wszystko popiera. Od listopada będzie się odbywała regularna Liga Futsalu, w której też będziemy mieli naszą drużynę – mówi Andrzej Traczyk ,Prezes GKS-U Polonii Trzebnica.

Piłkarski zespół GKS-u Polonii Trzebnica obecnie gra w IV lidze. Kapitan Filip Kapinos ma 16 lat, w piłkę gra od 9. Jego przygoda zaczęła się właśnie w Polonii.

Tata grał w piłkę nożną i po prostu zainteresowałem się i poszedłem na pierwszy trening i tak już poszło to dalej – mówi Filip Kapinos, kapitan GKS-U Polonii Trzebnica.

Od małego tutaj grałem, wychowywałem się, od 8 lat zacząłem grać w piłkę. Potem grałem tutaj od A klasy do 4 Ligi do 3, i w wieku 32 lat zostałem trenerem – mówi Paweł Kapinos ,trener GKS-U Polonii Trzebnica.

Chcę zostać piłkarzem, ale jak będzie, no to nigdy nie wiadomo, życie pokaże. Pod względem rozwoju jest wszystko, czego potrzebujemy. Są trenerzy od każdej dziedziny odnowa biologiczna. No wszystko jest na jak najwyższym poziomie – dodaje Filip Kapinos, kapitan GKS-U Polonii Trzebnica.

Akademia piłkarska Klubu GKS Polonia Trzebnica powstała w 2019 roku.Na chwilę obecną w Akademii jest 12 grup młodzieżowych. W tym grupa żeńska oraz jedna grupa seniorska. Klub GKS Polonia Trzebnica współpracuje z grupą specjalistów. Z lekarzem medycyny sportowej, z fizjoterapeutą, z psychologiem oraz dietetykiem – mówi Sławomir Kołodziej ,trener koordynator GKS-u Polonii Trzebnica.

Marcel Turkiewicz gra z kolei od 10 lat i w przyszłości chciałby się tym zająć profesjonalnie. Twierdzi, że klub będzie w stanie mu to zapewnić.

 –Chciałem grać od 2 klasy podstawówki, bo koledzy z klasy grali, to ja też chciałem się wpisać. Moim zdaniem bardzo się to rozwija, idzie to w dobrym kierunku– mówi Marcel Turkiewicz, zawodnik GKS-u Polonii Trzebnica.

 –Na daną chwilę bardzo poszło to do przodu wszystko, ze względu na powstanie nowych boisk, boisko sztuczne, boisko główne, gdzie kiedyś nie było trawy pod bramkami, teraz nowoczesna hala, basen obok, siłownia. Rekreacyjny wzór moim zdaniem – dodaje Paweł Kapinos ,trener GKS-U Polonii Trzebnica.

Władza pana burmistrza, jej pomoc w tworzeniu tego wszystkiego. No to jest nieoceniona, no bo jak wspomniałem. Pewnie pomysły nasze, zaangażowanie tych osób, które tutaj współpracują: Sławka Kołodzieja, Przemysława Migdała i mojej osoby. Teraz Waldka Piekarskiego w piłce ręcznej są nieocenione – podkreśla Andrzej Traczyk, prezes GKS-U Polonii Trzebnica.

 – Tak to jest oczko w głowie, to już ma swoją tradycję od ponad 70 lat. Wydaję mi się, że tutaj właśnie wsparcie tego jest bardzo ważne. Mocno rozwijamy sport, bo muszę powiedzieć, że będziemy jedyną gminą w powiacie, która będzie posiadała 3 takie potężne dyscypliny. I piłka nożna i piłka ręczna i futsal, który już wejdzie na stałe do naszego kalendarza piłkarskiego – mówi Marek Długozima, burmistrz Gminy Trzebnica.

Prezes Andrzej Traczyk chciałby, żeby w przyszłości klub był zagłębiem przyszłych olimpijczyków.

– Każdy mówi o dużych klubach, a tu się okazuje, że z tych małych ośrodków wyłania się wiele gwiazd i oby tak było. Nazwa hali zobowiązuje, jest piękną halą jak widzimy. Myślę, że bardzo często będą odbywały się tutaj imprezy różne sportowe, na które wszystkich zapraszamy i każdy taki obiekt na Dolnym Śląsku Czy tutaj gdzieś bliżej Wrocławia, trzeba po prostu chwalić, trzymać kciuki, aby jak najwięcej ich powstało – podkreśla Andrzej Traczyk, prezes GKS-U Polonii Trzebnica.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy