Głogów: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rusza z projektem dla lokalnych przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Firmy inwestujące na terenie powiatu głogowskiego mogą zyskać więcej. W głogowskim ratuszu odbyło się specjalne spotkanie dla lokalnych przedsiębiorców zorganizowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach nowego cyklu realizowanego przez spółkę w subregionie.

„Strefa dla Biznesu” to projekt mający na celu wprowadzenie ułatwień dla lokalnych przedsiębiorców chcących rozwijać swój biznes lub inwestować w regionie. Na pierwsze spotkanie z cyklu wybrano Głogów – nie bez powodu.

To jest cykl spotkań, nowe nasze wyzwania będziemy robili w naszych podstrefach. Przypomnę tylko, że osiem powiatów to jest Legnicka Specjalna Strefa, więc dzisiaj spotkanie w Głogowie po to, żeby przedstawić potencjalnym inwestorom, ale także drobnym przedsiębiorcom, jakie są możliwości współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, jakie mogą uzyskać ulgi. Przypomnę, że w 2022 r. Głogów też stracił taką funkcję społeczno-gospodarczą, tym samym można inwestować dużo mniejsze środki i uzyskać decyzję o wsparciu – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Od nowego roku weszło w życie znowelizowane rozporządzenie, na mocy którego przedsiębiorcom udzielana jest pomoc publiczna. Szczególnie istotne i korzystne zmiany dotyczą właśnie Głogowa, ponieważ Głogów trafił na tzw. listę miast tracących funkcję społeczno-gospodarcze, co w praktyce oznacza, że nakłady inwestycyjne, które są wymagane przy ubieganiu się o zwolnienie z podatku, zostały bardzo zmniejszone. Tym samym przedsiębiorcy realizujący nowe inwestycje na terenie Głogowa muszą w tej chwili dużo mniej zainwestować, ażeby mogli z takiego zwolnienia podatkowego skorzystać – mówi Justyna Hubiak, dyrektorka departamentu obsługi przedsiębiorców, LSSE S.A.

Głogów może ze względu na swoje geograficzne położenie zawsze był troszeczkę, jeżeli chodzi o działania, na uboczu. Dziś ta szala równoważy się i Głogów jest również objęty pełną paletą wsparcia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na przykład poprzez takie konferencję jak dziś, skierowane do przedsiębiorców, ale też pracujemy na kilkoma dużymi projektami inwestycyjnymi. One nie byłyby możliwe do realizacji, gdyby nie ta współpraca samorządu i Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatem to jest naprawdę duże wyzwanie, duża sprawa na dziś. Patrzymy oczywiście na efekt za kilka, kilkanaście lat, czyli to projekty inwestycyjne, które mają dać koło zamachowe napędowe dla gospodarki lokalnej – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Dla osób, które chcą założyć firmę lub rozwijać tę, którą już prowadzą, odbędą się darmowe konsultacje. W trakcie prezentacji i konsultacji uzyskają konkretne informacje o możliwości uzyskania zwolnienia podatkowego na prostych zasadach. Jak podkreślają przedstawiciele Legnickiej Strefy Ekonomicznej, każdy biznes będzie rozpatrywany indywidualnie. Głogowscy przedsiębiorcy, którzy przyszli na spotkanie, widzą w tym potencjał.

Chciałem dzisiaj zaczerpnąć wiedzy z tematu dofinansowań, jakie można uzyskać na wsparcie dla firm, dla różnych organizacji. I przede wszystkim, czy my mieszkańcy Głogowa możemy też skorzystać z tych dofinansowań. Sam niejednokrotnie korzystałem z Agencji Rozwoju Regionalnego, dzięki czemu firma moja powstała i takie wsparcie otrzymałem, bardzo się cieszę, że takie rzeczy istniejąMaciej Kulhawik, przedsiębiorca, właściciel Tennis Kul Club.

Kolejne spotkania w ramach ,,Strefy dla Biznesu” odbędą się m.in w Polkowicach i w Środzie Śląskiej. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna angażuje się również w pomoc Ukrainie, fundacja spółki przeznaczyła już 200 tys. zł na ten cel, poza tym organizuje zbiórki, miejsca noclegowe, dostarcza leki i żywność dla Ukraińców przebywających w Polsce. W planach jest również otworzenie biura we Lwowie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy