Gmina Długołęka chce pobić rekord Polski w jodze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy gminy Długołęka wspólnie zaczęli praktykować jogę na świeżym powietrzu. Pomysł sołtyski okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego gmina chce pójść o krok dalej.

– W funduszu sołeckim zabezpieczyliśmy środki po to, żeby mogły panie brać udział aktywny czy panowie w zajęciach. Niestety, nie posiadamy jeszcze świetlicy, więc robimy zajęcia na zewnątrz. W tym roku jest to joga. We wcześniejszych latach były to na przykład zajęcia z nordic walkingu. Jest to zaplanowane na 5 spotkań. Biorąc pod uwagę frekwencję i to, że to się cieszy bardzo dużą popularnością, na wakacje zrobimy przerwę, ale planujemy od września ruszyć z tą jogą od początku-  mówi Iwona Olearnik, sołtyska Kamienia w gminie Długołęką.

Zaczęło się od lekcji jogi w plenerze, a teraz czas na bicie rekordu.

– Gmina Długołęka podejmuje próbę bicia rekordu Polski w liczbie osób biorących udział w lekcji jogi. W tym momencie w Wielkopolsce ustanowiony został rekord 724 osoby. My chcemy go pobić, napisać historię tak, żeby o naszej gminie Długołęka usłyszała cała Polska, a także świat. Joga jest coraz bardziej popularna i my zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 24 czerwca od 9:00  już na bicie rekordu na Leśną. To jest nowy kompleks sportowy obręb Wilczyce, wejście od ulicy Leśnej 3A w Kiełczowie – mówi Piotr Duszeńko, pełnomocnik wójta ds. społecznych.

Oprócz bicia rekordu będzie także aspekt charytatywny.

– My też wraz naszym GOPS-em chcemy zbierać pieniądze dla dzieci, żeby mogły wyjechać na wakacje. Dla niektórych z tych dzieciaczków naszych będą to pierwsze wakacje, które będą mogły w takich okolicznościach spędzić i 24 tutaj o 10 startujemy. Właśnie, jeśli mogę zaprezentować największą lekcję jogi, to jest oficjalny plakat, który ma wszystkie informacje – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

– Mam zaszczyt prowadzić ten rekord. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać, aż już pobijemy ten rekord. Mam taką nadzieję, ale liczę na państwa. Widzimy zarówno osoby młodsze i starsze. Myślę, że dla nich jest to jak najbardziej wskazane. Niezależnie od wieku myślę, że praktykowanie jogi jest po prostu dla każdego – mówi Marta Olchówka, nauczycielka jogi. 

W rekordzie może wziąć udział każdy, także wójt gminy Długołęka. 

– Oczywiście taki mam zamiar. Będzie tutaj mnóstwo osób, które czynnie uprawiają jogę i to też będzie taką wskazówką, żeby nie patrząc na wiek, nie patrząc na tuszę np. tak jak jest u mnie, że każdy może poćwiczyć, każdy może przyjść, spotkać się, zawrzeć nowe znajomości itd. Zapraszam – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Najpierw bicie rekordu Polski w jodze, a potem dalsze świętowanie na Dniach Długołęki, które 24 i 25 czerwca.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy