Gmina Długołęka zaprasza na Bale Seniora 2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bal Seniora to impreza, która od lat cieszy się popularnością i jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu imprez gminy Długołęka. W tym roku takich bali łącznie odbędzie się 11 w różnych lokalizacjach na terenie gminy. Ostatnio odwiedziliśmy z kamerą jeden z nich, który odbył się w Kiełczowie.

To już jest tradycja, ona jest kontynuowana od bardzo, bardzo długiego czasu, ale to pokazuje, że nasi seniorzy potrafią się bawić i chcą się bawić. Dzisiaj mamy tutaj akurat trzy miejscowości, bo mamy Kiełczów, Wilczycę i Kiełczówek. W Wilczycach teraz rozbudowujemy szkołę, więc wiadomo, tam nie możemy zorganizować balu, a w Kiełczówku kończymy świetlicę, nową świetlicę. Tak że w następnych latach, myślę, że na pewno już będzie Bal Seniora w Kiełczówku – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Wśród uczestników Balu Seniora w Kiełczowie nie zabrakło osób, które uczestniczą w tym wydarzeniu od lat.

Dziękuję władzom gminy, że dalej kontynuują to jako taką tradycję i taką integracja tych seniorów naszych. Są tu dziś różne wioski. Są seniorzy, moi przyjaciele z Wilczyc, z Kiełczówka. Szkoła tutaj nam użyczyła tą salę – mówi Józef Wantrych, mieszkaniec Kiełczowa, radny Rady Gminy Długołęka.

Zawsze robiliśmy to w sali mniejszej. Dzisiaj jesteśmy na dużej hali, z lekkim zapasem, bo tak jak widać podczas tańca, jest dużo przestrzeni. Myślę, że ludzie się dobrze bawią, potrzebują takich okazji do zabawy, do rozmowy – mówi Jacek Łyko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełczowie.

Spotkaliśmy między innymi pana Władysława oraz panią Barbarę, którzy są obecni prawie na każdej tego typu imprezie.

Bardzo lubimy przychodzić na Bale Seniora. Jest to taki trening nasz, w sensie tanecznym. Wszystko pracuje, wszystkie mięśnie i zachęcam wszystkich seniorów do zabawy, bo to jest nasze życie – mówi Barbara Kiedos,  uczestniczka Balu Seniora w Kiełczowie.

Ja tak samo bardzo lubię tańczyć i mam wspaniałą partnerkę do tańca, także jesteśmy tutaj już drugi raz. W tamtym roku też byliśmy i pochwalę się, bo zdobyliśmy koronę króla i królowej balu. Zachęcamy wszystkich emerytów, rencistów, żeby tu z nami się bawili, bo jest przemiła atmosfera, organizacja – mówi Władysław Pułaski, uczestnik Balu Seniora w Kiełczowie.

Ja jestem po raz drugi dopiero, ale jestem bardzo zadowolona. Cieszę się bardzo, że mogę tu przyjść i mogę potańczyć. Jestem z mężem, a on też poszedł na emeryturę, więc możemy się trochę poruszać. Jestem bardzo zadowolona z tego. Dużo ludzi, bardzo dużo emerytów przyszło, tak że super. No i poznamy się, bo tak to nie wszyscy się znamy – mówi Irena Majchrowska, uczestniczka Balu Seniora w Kiełczowie.

Z myślą o seniorach mieszkających na terenie gminy Długołęka w zeszłym roku powstała też Gminna Rada Seniora, która aktywnie angażuje się w organizacje tego typu wydarzeń.

Dużo seniorów właśnie potrzebuje trochę ruchu, tańca, trochę zainteresowania ich sprawami. Tak że, jak na ten moment, powstało nowe centrum GOK w Długołęce, świetne inicjatywy. Mamy nadzieję, że to też się przeniesie bezpośrednio do każdej ze wsi – mówi Bożena Leszczyńska, wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniora w gminie Długołęka.

Terminy pozostałych Bali Seniora 2024 można sprawdzić na stronie gminy Długołęka. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy