Gmina Krośnice tęskni za turystami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W obecnej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę za miasto. Żeby odpocząć od miejskiego zgiełku albo własnych domów nie trzeba spędzić kilku godzin w samochodzie. Gmina Krośnice w Dolnie Baryczy tęskni za turystami.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów, którzy co roku tłumnie odwiedzali nasze tereny. To, co teraz możemy zaproponować, to na pewno wypożyczenie rowerów tradycyjnych lub wodnych, a także wycieczki zorganizowane w asyście Melexów– mówi Krystian Okoń, dyrektor Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego w Krośnicach. 

Warto podkreślić, że od niedawna do normalnego funkcjonowania powoli wraca także Szkolne Schronisko Młodzieżowe, które zazwyczaj cieszyło się sporym zainteresowaniem wycieczek szkolnych. Teraz mogą z niego skorzystać na przykład rodziny z dziećmi. Jak przyznają sami mieszkańcy, Krośnice to dobre miejsce, by aktywnie wypocząć. 

 – Jest tutaj mnóstwo zieleni i stawów. Super miejsce do jazdy na rowerze i wszelkich aktywności – dodaje Michał Wójcik, mieszkaniec Krośnic.

– Jednak duże miasto nie daje nam tego, czego potrzebujemy, żeby żyć zdrowo. Świeże powietrze, dużo ruchu i najpiękniejsze widoki na Dolnym Śląsku – przyznaje Beata Iwanicka, mieszkanka Krośnic. 

Wiosenna aura za oknem, mimo pandemii koronawirusa, sprzyja obcowaniu z naturą, której nie straszny COVID-19.

Jeśli mamy małe mieszkanie w centrum, to naprawdę Dolina Baryczy jest najlepszym miejscem, żeby uciec na weekend z całą rodzina – zdradza mieszkanka.

Nie popadajmy w panikę. Jeśli stosujemy się do zaleceń polskiego rządu, to nie ma się czego bać. Ruch buduje naszą odporność – tłumaczy młody mieszkaniec Krośnic. 

Mieszkańcy apelują, żeby przy okazji wypoczynku nie zapominać o także zachowaniu porządku. Park Krajobrazowy – Dolina Baryczy właśnie wtedy swoim urokiem z pewnością zaskoczy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych gości.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy