Gmina Siechnice inwestuje w miejscowościach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zakończył się remont kolejnych ulic w Gminie Siechnice. To jednak nie jedyne inwestycje, które zostały w ostatnim czasie zrealizowane.

Gmina Siechnice inwestuje i remontuje kolejne drogi w mniejszych miejscowościach. Pod koniec października i na początku listopada zostały zakończone odbiory techniczne ul. Polnej w Groblicach, ul. Pogodnej w Iwinach i ul. Podwalnej w Kotowicach.

Ulica Polna w Groblicach – tam również chwilę wcześniej zrealizowaliśmy oświetlenie uliczne: to jest też ponad pół miliona złotych i blisko 150 tysięcy finansowania z tego źródła, jak w Kotowicach. Podobnego rodzaju droga przy ulicy Pogodnej w Iwinach finansowana jest wyłącznie z budżetu gminy. To koszt ponad 400 tysięcy złotych. Także te zadania drogowe mniejsze, czy średniej wielkości, udało się nam zrealizować w tym roku — tłumaczy Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W ostatnim czasie zakończył się również remont ulic: Dębowej i Parkowej w miejscowości Biestrzyków, a także została przebudowana ulica Wyspiańskiego w Radwanicach. Dodatkowo kończy się modernizacja świetlicy wiejskiej w Żernikach Wrocławskich oraz w Iwinach. 

Staramy się te zadania, które są zapisane w budżecie uchwalonym przez radę miejską wykonać w jak największym procencie. Mówię tu i o zadaniach inwestycyjnych, jak i tych większych – remontowych. W Żernikach kończy się modernizacja i wymiana dachu zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków oraz zadanie wykonania klimatyzacji w tym obiekcie. Obiekt w Iwinach też jest modernizowany w ramach tych zadań. Będzie on ukończony w połowie przyszłego roku — dodaje Milan Ušák.

Jak mówi burmistrz Siechnic, jeżeli chodzi o budowę lub większe remonty dróg, to obecnie realizowane są dwa duże zadania inwestycyjne: budowa drogi przy ulicy Św. Krzyża w Siechnicach i ulicy Łąkowej w Świętej Katarzynie:

To jest zadanie, które rozłożyliśmy w czasie na dwa lata. To bardzo duży projekt, bo  koszt inwestycji wynosi około 6 mln złotych, w tym 3 mln to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugim zadaniem, kończonym i rozpoczynanym w tym roku, również finansowanym z tego funduszu, jest przebudowa ulicy Wiosennej w Żernikach Wrocławskich — dodaje Milan Ušák.

Dzięki inwestycjom i remontom mieszkańcy mogą cieszyć się obecnie lepszymi drogami, swobodnie dojeżdżać do pracy, a także uczęszczać do zmodernizowanych świetlic.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy