Gmina Siechnice wyróżniona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Siechnice już po raz kolejny znalazła się w czołówce rankingu samorządów. To dzięki wielu inwestycjom i realizacji projektów związanych z ochroną środowiska.

29 października tego roku podczas Finałowej Gali Rankingu Samorządów 2020 ogłoszono najlepsze polskie miasta i gminy pod względem zrównoważonego rozwoju. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 12 miejscu wśród 874 sklasyfikowanych samorządów znalazła się Gmina Siechnice.

To jest ranking robiony profesjonalnie i obiektywnie – a przede wszystkim on nie jest płatny. Samorządy wybierane są przez organizatorów, kapitułę i mierzone są obiektywnymi wskaźnikami. Ranking jest robiony cyklicznie od wielu lat, więc cieszy nas to, bo nie ponosimy żadnych opłat, które mógłby rodzić ewentualnie jakieś domniemania/wątpliwości — mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

To jednak nie jedyne wyróżnienie, które w tym roku otrzymała gmina. W ogólnopolskim konkursie „Samorząd przyjazny energii”, Siechnice zdobyły pierwsze miejsce.

W tym roku odbierałem jesienią z rąk prezesa Tauronu, jednej ze spółek energetycznych, której zakresem działania objęty jest teren naszej gminy, nagrodę w konkursie „Samorząd przyjazny energii”. Nagroda ta ma również wymiar finansowy w kwocie 15 tysięcy złotych — dodaje burmistrz Siechnic.

Pierwsze miejsce w konkursie Gmina Siechnice otrzymała między innymi za działania w zakresie optymalizacji zużycia energii elektrycznej.

Ale i rozwój systemu punktu wyładowania pojazdów elektrycznych: pierwszy we współpracy z ESV, a kolejne dwa będą uruchomione w najbliższych miesiącach na węzłach przesiadkowych przy stacjach kolejowych w Siechnicach i Św. Katarzynie. Nagrodę otrzymaliśmy również za działania na rzecz zwalczania smogu i jego skutków, które podejmujemy od kilku lat — tłumaczy Milan Ušák.

Nagrodę w konkursie gmina przeznaczy na dalszy rozwój: między innymi budowę kolejnych czujników powietrza i atmosfery.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy