Gmina Wrocław przekazała nowy sprzęt dla szpitala im. Marciniaka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka trafił nowoczesny i dobrej jakości sprzęt, który pozwoli na diagnostykę i leczenie pacjentów borykających się z bólami kręgosłupa i dużych stawów. Sprzęt został przekazany przez miasto.

Dwa nowoczesne aparaty USG i aparat do krolezji, czyli zamrażania stawów, zostały przekazane przez miasto na oddział urazowo-ortopedyczny Szpitala imienia Marciniaka we Wrocławiu.

– Wpisuje się w taki wieloletni program miasta Wrocławia, które jak Państwo wiecie nie jest organem założycielskim ani prowadzącym właściwie dla żadnego szpitala. Ale pomimo tego zależy nam przecież na zdrowiu Wrocławianek jak i Wrocławian i staramy się pomagać w taki sprzętowy sposób, uzupełniając te wszystkie sprzętowe braki. Szpital to zdaje się taka jednostka, w której ciągle czegoś brakuje i brakować będzie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Dzięki temu sprzętowi będziemy mogli prowadzić profilaktykę leczenia bólów krzyża, bólów stawowych. Ale zwłaszcza teraz, jak Państwo popatrzycie, jak wygląda pogoda na zewnątrz, urazów kolana, skręcenia stawów i to będzie pozwalało na skuteczne i szybkie diagnozowanie i leczenie tych pacjentów – mówi prof. Szymon Dragan, ordynator Oddziału urazowo – ortopedycznego szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu.

Sprzęt ma pomagać w leczeniu pacjentów z zespołem bólowym odcinka piersiowego, lędźwiowego z bólem wielostawowy, bólami stawu kolanowego i biodrowego oraz tak zwanym łokciem tenisisty.

– Do końcówki, która się znajduje na końcu tego węża dołącza się specjalną igłę, taką pustą w środku. Po znieczuleniu lekko wkuwa się bezbólowo, włącza się i przepływa tędy np. ciekły azot, który zamraża po prostu to miejsce i niszczy źródło bólu – mówi prof. Szymon Dragan, Ordynator oddziału urazowo – ortopedycznego szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu.

– W tej kadencji samorządu kupiliśmy sprzętu i w konsekwencji przekazaliśmy sprzętu na kwotę 20 milionów złotych. Oczywiście ta zmienna, która nam wyskoczyła w tzw. międzyczasie, czyli COVID-19, to był ten czas, w którym tego sprzętu przekazaliśmy zdecydowanie więcej, ale łącznie i to warto zapamiętać 20 milionów w różnym sprzęcie zostało przekazanych do wrocławski szpitali – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wartość sprzętu to około 200 tysięcy złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy