Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa w Trzebnicy otwarta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy została oficjalnie otwarta. Nie zabrakło gości, czerwonego dywanu, występów muzycznych i sportowych. Jest to druga największa inwestycja w historii powojennej Trzebnicy.

Koszt budowy hali to 20 milionów złotych. Obecnie to jedyny tego rodzaju obiekt w regionie.

– Duma mnie rozpiera niesamowicie, bo dwa lata czekaliśmy na otwarcie tej hali. Mimo wszystkich przeszkód, które były mi rzucane pod nogi, zwyciężyło dobro. Hala jest wartością, została ona zbudowana dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie uczy się blisko 800 dzieci – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Teraz, dzięki nowej inwestycji lekcje wychowania fizycznego będą mogły mieć w tej hali jednocześnie cztery klasy. Obiekt ma łączną powierzchnię 3,5 tys. m2 i pomieści 1000 widzów.

– Każdy taki obiekt sportowy dla Dolnego Śląska, to jest wielki skarb, dzięki temu będzie, gdzie trenować, gdzie organizować zawody. Jeszcze bardziej mnie to cieszy, że ta hala nosi nazwę dolnośląskich olimpijczyków. Mam nadzieję, że to będzie dobry omen i przyszli olimpijczycy będą tutaj trenować – podkreśla Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym.

W hali będą mogły także trenować kluby sportowe z gminy. Między innymi z GKS-u Polonia Trzebnica, dzięki inwestycji sekcja piłki ręcznej tego klubu będzie miała, gdzie grać mecze.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do powstania tej hali, to co sobie wymarzyłem spełniło się. Uważam, że hala będzie służyła dzieciom, a po południu mieszkańcom. To jest sala koncertowa, różne zawody mogą się tu odbywać, a także imprezy muzyczne – dodaje Marek Długozima.

Podczas otwarcia została schowana kapsuła czasu w specjalnym pomniku. Obiekt w przyszłości ma stać się Dolnośląskim Centrum Olimpijskim.

– Chce postawić przed burmistrzem zadanie za 15 lat, czyli za cztery igrzyska chciałbym, żeby Trzebnica była na Dolnym Śląsku najsilniejszym miastem olimpijczyków. Przyjeżdżam za 15 lat i to sprawdzimy – dodaje Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

– Życzenia były takie, aby przy takim obiekcie Trzebnica doczekała się olimpijczyków, a my jako Regionalna Rada Olimpijska na to czekamy – zaznacza Mieczysław Łopatka, czterokrotny olimpijczyk, były trener i koszykarz.

Nowa hala to także przestrzeń dla różnego rodzaju widowisk, koncertów, spektakli oraz uroczystych gali.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy