Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Smolcu otwarty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dworzec kolejowy, posterunek policji, ale na tym nie koniec. W Smolcu powstał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, który będzie służył mieszkańcom Smolca, ale także całych Kątów Wrocławskich.
  • Ten budynek to jest rok 1892, był to dar ówczesnego właściciela Smolca. Ten obiekt jest naprawdę bardzo stary. Pomysł, żeby powstał tu GOKiS to jest rok 2017 – mówi Sebastian Kotlarz,  radny Rady Miejskiej Kątów Wrocławskich.
  • Bardzo szeroka oferta kulturalna, to będzie główne zadanie tego miejsca. Smolec bardzo dynamicznie się rozwija. Ta filia jest dedykowana właśnie lokalnej społeczności – dodaje Julian Żygadło, burmistrz gminy Kąty Wrocławskie.
  • To nie jest pierwszy ośrodek tego typu, jeden podobny jest w Obornikach Śląskich i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców, żeby te dworce żyły – dodaje Tadeusz Szulc, dyrektor oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu.
  • Oprócz GOKiS-u i posterunku policji, jest tu także biuro obsługi klienta Urzędu Miasta i Gminy Kątów Wrocławskich, ono cieszy się bardzo dużą popularnością i jest zdecydowanym odciążeniem mieszkańców – dodaje Julian Żygadło, burmistrz gminy Kąty Wrocławskie.
  • Mieszkańcy od wielu lat starali się, żeby to miejsce tu powstało. Bardzo się cieszę, że możemy ogłosić sukces. Myślę, że całe życie kulturalne przeniesie się tutaj – dodaje Anna Skurczak, przewodnicząca Rady Miejskiej Kątów Wrocławskich.
  • Mam nadzieję, że będzie się tu działo wiele ciekawych rzeczy. Teraz zapraszamy na wystawę pięknych zdjęć Mirosława Tęczy, które pokazują  wyjątkowy Smolec. Liczę na to, że najmłodsi także znajdą wiele dla siebie – podsumowuje Sebastian Kotlarz,  radny Rady Miejskiej Kątów Wrocławskich.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy