„Granice wolności” w Agorze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wystawa prac konkursowych „Granice wolności” to najnowsza ekspozycja w Centrum Kultury Agora, która dostępna jest online od 11 listopada. Jak co roku prace spływały z całej Polski, wybrano te, w których najciekawiej zinterpretowano słowo „wolność”.

– W ogólnopolskim konkursie graficznym, mieliśmy w tym roku 137 prac z całej Polski. Mogliśmy w zasadzie przeprowadzić ten konkurs i tę wystawę prac w sposób tradycyjny, jedyne co jest dla nas nowe to otwarcie. Nie będzie tradycyjnego otwarcia z gośćmi, z osobami które wygrały czy zostały wyróżnione, wszystko to odbędzie się online – mów Pola Fedyszyn.

W tym roku interpretacja słowa „wolność” opierała się na granicy pomiędzy wolnością słowa a hejtem. Spośród wszystkich nadesłanych prac, jury zdecydowało się nagrodzić siedem osób.

– Jury postanowiło uhonorować w tym roku pierwszym miejscem pracę Pani Sylwii Szpakowskiej za plakat pt. „Granice Wolności”. W pracy tej doceniliśmy syntetyczny przekaz oraz użycie pewnych symboli, które są relatywnie świeże i nośne – mówi dr hab. Renata Pacyna.

Wystawa na Dzień Niepodległości odbywa się w kuluarach Centrum Kultury Agora nie po raz pierwszy. To już szósta edycja tego konkursu graficznego, jaki jest jego główny cel?

Co roku szukamy odpowiedzi i oscylujemy wokół tematu wolności i niepodległości – ale właśnie rozszerzając go na inne sfery życia codziennego. Tym razem, no właśnie na inne granice wolności, które ocierają się też o hejt i podstawowe prawa obywatelskie – mówi Pola Fedyszyn.

Wystawa „Granice Wolności” dla internautów będzie dostępna od 11 listopada na kanałach społecznościowych Centrum Kultury Agora. Uczestnicy mogą wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim oraz wirtualnym spacerze.