Granty PPGR: 680 laptopów dla mieszkańców gminy Trzebnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Trzebnica jest jedną z gmin w Polsce, która przystąpiła do rządowego programu "Granty PPGR - wsparcie dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów". Chodzi w tym projekcie o to, żeby wesprzeć te osoby, w tak zwanym rozwoju cyfrowym i ułatwić im między innymi dostęp do nauki zdalnej. Ostatecznie gminie Trzebnica udało się pozyskać dofinansowanie na 680 laptopów, które mieszkańcy mogli odebrać w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

Projekt „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na zakup nowych laptopów Gmina Trzebnica dostała dofinansowanie na łączną kwotę 1,7 mln zł. W symbolicznym wręczeniu pierwszych komputerów wzięli udział burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima oraz poseł na Sejm RP Paweł Hreniak.

Wręczyliśmy pierwsze laptopy dzieciom z rodzin popegeerowskich. Jest to wielkie wydarzenie. Mam nadzieję, że laptopy będą jeszcze bardziej rozwijały dzieci i bardziej zmuszały do wielu fajnych przygód. Ogromnie się cieszę, że gmina Trzebnica weszła w tak duży projekt. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom urzędu miejskiego na czele z naczelnikiem Pawłem Ziembińskim. Muszę powiedzieć, że jesteśmy jedną z nielicznych gmin, z tak wielką liczbą laptopów – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Pomysł pojawił się w rządzie, kiedy mieliśmy pandemię i zauważyliśmy, że jest pewien problem z nierównością dostępu do sprzętu informatycznego w dużych miastach i przede wszystkim w tych mniejszych miejscowościach popegeerowskich. Cieszę się, że gmina Trzebnica i burmistrz wszedł w ten projekt, bo środki są środkami zewnętrznymi, ale tak naprawdę procedury przetargowe, kwestie związane z tym, kto ma prawo otrzymać te laptopy, to wszystko organizacyjnie stoi po stronie gminy – mówi Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP.

Nowe laptopy wraz z niezbędnym sprzętem i oprogramowaniem mieszkańcy dostali na własność.

Moja babcia pracowała kiedyś w PGR-ze i po prostu klasyfikowaliśmy się, żeby takiego laptopa dostać. Złożyliśmy wniosek i wyczekiwaliśmy momentu, kiedy ten laptop będzie dostępny dla nas. Klara jest w drugiej klasie, już coraz więcej tematów sprawdzamy w internecie. Uczymy się z korzystania komputera, tak że jak najbardziej to nam pomoże. Wiadomo, że teraz jest druga klasa, potem kolejne, więc na pewno ułatwi nam to pracę i uczenie się – mówi Paulina Ziembińska, mieszkanka gminy Trzebnica.

Co będziesz robiła na tym laptopie? – Nie wiem jeszcze – Ale masz może już jakieś pomysły? Może będziesz jakieś zadania robiła albo grała? – Raczej grała – Ale do nauki też się przyda? – Tak – mówi Klara, mieszkanka gminy Trzebnica.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy