Gratka dla kinomanów: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom Zbliżenia w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 4 do 10 marca w Jeleniej Górze już po raz 27-sty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom Zbliżenia. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji, które zadowolą niejednego kinomana.

Wydarzenie składa się z dwóch części składowych, ponieważ po pierwsze tradycyjnie to festiwal filmowy, a po drugie w tym samym czasie niejako jak uzupełnienie festiwalu projekt, który nosi tytuł „Kino nie zna granic” i to jest projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg CzechyPolska w euroregionie Nysa. I w ramach obu tych części składowych, przewidzieliśmy dla państwa całą moc atrakcji – mówi Sylwia Motyl, dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom Zbliżenia to jeden z największych festiwali kina niezależnego w Polsce. 

Taką najbardziej popularną wśród widzów częścią i cieszącą się największym zainteresowaniem to jest ta część, w ramach której wyświetlane są projekcje tzn. pozakonkursowe, czyli film nagradzany na festiwalach i największe przeboje filmowe ostatniego sezonu. W tym roku wszystkich projekcji pozakonkursowych będzie aż 12, z czego 7 przedpremierowych, jedna premiera jeleniogórska, będzie 6 filmów zagranicznych i 6 polskich. Tak to wynika statystycznie -mówi Sylwia Motyl, dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Celem festiwalu jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej. 

Jestem pewien, że to będzie duże wydarzenie kulturalne i filmowe, właśnie w naszym mieście, a biorąc pod uwagę, że z tymi kinami to tak różnie bywa, bardziej siadamy przed telewizorem i oglądamy to, co się dzieje w telewizji, a rzadziej nam się chce wychodzić do kina, także warto skorzystać z tej oferty, która będzie między 4 a 10 marca i uczestniczyć bezpośrednio w festiwalu. Zapraszamy — podsumowuje Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy