Grupa jednoczy. Widzialna Ręka powraca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławianie znów się jednoczą i pomagają innym w tym trudnym czasie. Została reaktywowana grupa Widzialna Ręka - Wrocław.

Cała grupa rozpoczęła swoją działalność w marcu podczas pierwszego lockdownu.

– Jestem zaskoczona, że już osiem tysięcy wrocławian dołączyło do tej grupy. Myślałam, że będzie ona tak bardziej od znajomego-do znajomego, a tu taka akcja! – mówiła Marta Listwan, założycielka grupy Widzialna Ręka – Wrocław, 18.03.2020 w rozmowie Echo24.

Teraz Widzialna Ręka – Wrocław jednoczy ponad 35 tysięcy osób na Facebooku. Zasady reaktywowanej grupy są wciąż takie same: z jednej strony osoby zgłaszają swoją potrzebę:

– Witam serdecznie. Piszę w imieniu koleżanki, która jest w ciężkiej sytuacji i potrzebuje ubrań dla dzieci: dla chłopca i dziewczynki – napisała na grupie wrocławianka, Pani Karolina.

A z drugiej strony – inni oferują swoją pomoc:

– Chętnie zrobię zakupy osobie z Nadodrza, Kleczkowa. Od czasu do czasu mogę pomóc ogarnąć mieszkanie starszej, niepełnosprawnej osobie w tych okolicach. Dodam, że za darmo – napisał Pan Wiluś.

Grupa została reaktywowana, bo jest taka potrzeba, jednak według założycielki Widzialnej Ręki, zmieniło się podejście do wirusa.

– Myślę, że też się zmienił rodzaj ogłoszeń. Kiedyś było o maseczkach, wyprowadzaniu psów, czy zakupach. Teraz ludzie potrzebują pomocy w takim ogarnięciu budżetu domowego. Zaczynają robić aukcje, sprzedawać jakieś rzeczy, więc zmieniły się potrzeby ludzi – mówi Marta Listwan, założycielka grupy Widzialna Ręka – Wrocław.

Wrocławianie uważają, że teraz, w tym trudnym czasie, takie grupy pomocowe jak Widzialna Ręka, są bardzo potrzebne.

– Myślę, że jest bardzo potrzebna. Tutaj mam córkę i zięcia, i gdybym ich nie miała, to byłoby trudno, bo nie jestem rodowitą wrocławianką.

– Jestem dumny, że jest taka grupa pomocowa – mówią wrocławianie.

Grupa jest dostępna dla wszystkich na Facebooku i tam też można znaleźć wszelaką pomoc. Warto pomagać lokalnie i odpowiedzialnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy