Grupa “Z Głodu” rozdaje żywność za darmo!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na wrocławskim Nadodrzu grupa "Z Głodu" rozdaje żywność dla potrzebujących. Akcja ma miejsce co czwartek w podwórku przy ul. Kazimierza Jagiellończyka. Do wyboru są warzywa, owoce, a także pieczywo.

– W każdy czwartek pozyskujemy żywność od darczyńców – inaczej ona by szła na zmarnowanie, bo to jest żywność drugiego gatunku, czyli pomarszczone marchewki itd. Normalnie, to by szło do śmietnika, a my tę żywność przekazujemy ludziom – mówi Aleksandra Kraśnicka, grupa "Z Głodu".

– U nas nie ma jakiegoś kryterium dochodowego, jak w MOPS-ie. Tylko człowiek wchodzi i bierze tyle, ile potrzebuje dla siebie – dodaje Justyna Czerniak, grupa "Z Głodu".

Żywność przekazują różne osoby, ale każda o dobrej woli. Rolnicy, sprzedawcy z giełd warzywnych oraz hurtownie. Osób potrzebujących i tych, którzy nie chcą, aby żywność się marnowała, we Wrocławiu, jest bardzo wiele, widać to po tej kolejce.

– Zapotrzebowanie jest dość duże, a towar bardzo szybko zostaje zabrany – podkreśla Aleksandra Kraśnicka, grupa "Z Głodu".

– Ja jestem aktorem i konferansjerem, więc teraz nie mam pracy. Na swoim przykładzie powiem, że taka akcja jest potrzebna i ważna. Niech takich akcji będzie, jak najwięcej, bo pamiętajmy, że te rzeczy by się gdzieś zmarnowały – mówi Tomasz Marszałek, mieszkaniec Wrocławia.

– Są tutaj ludzie w różnym wieku, są starci, młodsi, pracujący i bezrobotni, a jednak ratuje się jedzenie, które by się zmarnowało – dodaje Dominika Pasikowska, mieszkanka Wrocławia.

– Mamy dziś rozdawkę od godz. 12:00, a od godziny 11:00 już stali tutaj ludzie. Zapotrzebowanie jest bardzo duże – dodaje Justyna Czerniak, grupa "Z Głodu".

Grupa "Z Głodu" działa na zasadzie wolontariatu, bezpłatnie pomaga innym i rozdaje darmową żywność, co czwartek na wrocławskim Nadodrzu.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy