Gry planszowe. Darmowe granie we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozwijają myślenie strategiczne, wyobraźnię i spostrzegawczość, ale przede wszystkim pozwalają miło spędzić czas. Od kilku lat planszówki przeżywają swój renesans. Gdzie we Wrocławiu można kupić ciekawe gry i wziąć udział w bezpłatnym wieczorze planszówkowym?

Gry planszowe lub karciane, zwane też powszechnie „planszówkami”, były kiedyś uważane za rozrywkę dla dzieci. Obecnie ta forma spędzania czasu może być interesująca dla każdego.

Te gry planszowe są projektowane z myślą o takich poważnych graczach, to nie jest tylko rozrywka dla dzieci. Projektanci gier robią też tytuł rozbudowane o różnej tematyce, która może trafić do szerszego grona odbiorców – mówi Przemysław Bielat, właściciel sklepu Mag Planszowy.

Rodzaje gier planszowych

Na rynku dostępnych jest wiele różnych gier planszowych. Ze względu na podobieństwo zasad i sposobu rozgrywki, wyróżnia się kilka ich rodzajów.

Gry kooperacyjne, w których gracze nie rywalizują bezpośrednio ze sobą, tylko walczą z mechanizmami rozgrywki jako drużyna. Mamy gry strategiczne, na przykład wojenne. Gry ekonomiczne, gdzie liczy się gromadzenie surowców i wydawanie ich – wyjaśnia różnice między rodzajami gier Bielat.

Polscy twórcy także mają swój wkład w rozwój gier planszowych. – Robinson Crusoe: Przygoda Na Przeklętej Wyspie to gra, którą jak najbardziej można kojarzyć z książką. Gracze wcielają się z rozbitków, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Możemy rozegrać różne scenariusze – prezentuje Bielat.

Granie za darmo, czyli wieczorek planszówkowy we Wrocławiu

Każdy, kto chce przetestować kilka gier, może odwiedzić miejsca, które oferują darmowe granie.

Postanowiliśmy zorganizować coś w poniedziałki, kiedy niewiele dzieje się na mieście, jest mało wydarzeń tematycznych. A że bardzo lubimy planszówki i uważamy, że jest to fajny sposób spędzania czasu, postanowiliśmy zorganizować u nas w kawiarni wieczorki planszówkowe – opowiada Agnieszka Gurgul, właścicielka kawiarni Kot Cafe.

Pomysł na tak zwane wieczory planszówkowe narodził się ubiegłej jesieni i cieszył się sporym zainteresowaniem. Organizatorzy liczą, że wiosną będzie podobnie.

Zaczęliśmy te eventy jesienią, ponieważ właśnie jesienią są długie wieczory, w poniedziałki też nie ma czasami co robić. Więc postanowiliśmy spróbować takich planszówek i okazało się to fajnym pomysłem. Przez całą jesień i zimę mieliśmy tutaj bardzo dużo osób, które grały. Kontynuujemy zatem tą inicjatywę i w tym roku – wyjaśnia Gurgul.

Gry planszowe to rozrywka, która łączy

Oprócz rozwoju intelektualnego wspólne granie ma także aspekt integracyjny. 

Obecnie wracamy do gier planszowych, ponieważ pozwalają one integrować się z ludźmi, pozwalają spędzić czas ze znajomymi, wtedy poznajemy też siebie nawzajem. W obecnych czasach, kiedy spędzamy czau przed komputerem, laptopem czy smartfonem mamy bardzo mało możliwości takiego kontaktu twarzą w twarz z naszymi znajomymi. I planszówki to jest, wydaje mi się, bardzo fajna opcja, żeby spędzić czas ze swoimi znajomymi i lepiej się poznać – przekonuje Gurgul.

Mieszkające w kawiarni koty potrafią urozmaicić rozgrywkę. – Zdarza się, że zabierają karty czy ganiają za kostkami do gry, także trzeba się z tym liczyć, że granie może być utrudnione. Ale też pilnują, czy wszystko przebiega zgodnie z zasadami gier – żartuje Gurgul.

Wieczór spędzony przy stole z grami może być ciekawą alternatywą zarówno dla rodzin, jak i grupy znajomych.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy