Gryfów Śląski: teraz dom kultury będzie bezpieczną przystanią

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa modernizacja Domu Kultury w Gryfowie Śląskim. Teraz to miejsce stanie się bezpieczną przestrzenią. Odbywać tutaj będą się koncerty, zajęcia dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych oraz liczne spotkania autorskie.

– Obecnie trwa modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim przy ulicy Kolejowej 33 A. Wykonawca rozpoczął prace we wrześniu 2023 roku. Wartość inwestycji opiewa na kwotę prawie 8 mln. Została dofinansowana w kwocie 5 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład — mówi Monika Gałucha, inspektor ds. zamówień publicznych UM w Gryfowie Śląskim.

Miejski Dom Kultury prowadzi działalność w zakresie inspirowania mieszkańców gminy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

– Inwestycja jest niezmiernie dla nas ważna. Przez wiele, wiele lat staraliśmy się o to, żeby w końcu obiekt został wyremontowany. Jest o tyle ważna, że w końcu stanie się to miejscem, gdzie każdy będzie mógł znaleźć swoją przestrzeń, przestrzeń kulturalną, rozrywkową, rekreacyjną i przestrzeń, która w końcu będzie bezpieczna i w końcu będzie również dostępna w tym swoim bezpieczeństwie. Będziemy spełniać w końcu wszelkie wymogi, które są niezbędne do tego, żeby w ogóle funkcjonować w przestrzeni kulturalnej i żeby wszystkim zapewnić równy dostęp do kultury — mówi Anna Michalkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim.

Miejski Dom Kultury organizuje wystawy, koncerty, imprezy kulturalne i plenery.

– Jest to obiekt, który jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków. Posiada również pewne detale tektoniczne. Prace przebiegają jak na razie zgodnie z planem, aczkolwiek przy tego typu inwestycjach zawsze pojawiają się jakieś nieprzewidziane elementy. Tak też było w naszym przypadku. Okazało się po rozbiórce dachu, że wymagane jest wykonanie całej nowej więźby. Natomiast nie planowaliśmy tego, ponieważ przy oględzinach przed ogłoszeniem postępowania dach wyglądał całkiem dobrze, ale tak jak mówię, przy tego typu obiektach takie prace się często zdarzają — mówi Andrzej Tartak, zastępca burmistrza w Gryfowie Śląskim.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy