Gryfów Śląski: wyremontowane drogi to udogodnienie dla mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dobra wiadomość dla mieszkańców Gryfowa Śląskiego. Część dróg gminnych została wyremontowana, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą korzystać z objazdów. 

Rok 2023 bardzo obfitował w naprawę i w zasadzie rozbudowę oraz przebudowę dróg na terenie gminy Gryfów Śląskiej. Cieszę się bardzo, że z Polskiego Ładu, z inwestycji tzw. popegeerowskich, a u nas były trzy zakłady rolne, były zakłady rolne w Proszówce, zakład rolny w Gryfowie i zakład w zasadzie hodowli ryb w Młyńsku, ale to wszystkie trzy zakłady są zweryfikowane przez program rozwoju obszarów wiejskich, ale również przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. I dlatego nasza gmina dostała te 2 miliony złotych na realizację pięciu dróg — mówi Olgierd Poniźnik burmistrz miasta i gminy Gryfów Śląski.

Koniec remontu oznacza dla mieszkańców koniec długiego objazdu. 

W ramach zadania udało się wyremontować 5 odcinków dróg, 4 w sołectwach: Krzewie Wielkie, Młyńsko, Rząsiny i Ubocze oraz jedną drogę w Gryfowie Śląskim w tzw. ul. Panoramiczną– mówi Monika Gałucha, inspektor ds. zamówień publicznych UM w Gryfowie Śląskim.

W zależności od tego, czy to droga krajowa, miejska czy wojewódzka, odpowiadające organy mają za zadanie co jakiś czas monitorować i sprawdzać stan drogi, reagując w przypadku ponownych zniszczeń.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy