Gwarancja Biznesmax: nowe zasady

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bank Gospodartswa Krajowego wprowadza zmiany w gwarancji Biznesmax. Głównym celem nadchodzących zmian, to dalszy rozwój przedsiębiorstw i ich inwestycji.

Gwarancja Biznesmax to bezpłatne zabezpieczenie spłaty kredytu, o które mogą się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Czyli takie, których liczba pracowników nie przekracza 250 osób, a roczny obród 50 milionów euro. Ta gwarancja jest kierowana do ściśle określonego rodzaju działalności.

Wystarczy, że przedsiębiorca spełni jeden z 17 podpunktów, który zakwalifikuje go jako podmiot innowacyjny lub efektywny ekologicznie, żeby mógł otrzymać gwarancję na wysokie kwoty. Wartość jednostkowej gwarancji to nawet 2,5 miliona euro, czyli około 10 milionów złotych na 20 lat – mówi Piotr Natkański, dyrektor ds. sprzedaży Departamentu Gwarancji i Poręczy BGK.

Sama gwarancja spłaty kredytu to nie wszystko. Przedsiębiorca może także otrzymać dotację, która pokryje część oprocentowania.

Można stwierdzić, że kredyt w pierwszych trzech latach jest finansowaniem bezpłatnym. Przedsiębiorca zwróci tylko kapitał, bez odsetek, które zostały mu naliczone za pierwsze trzy lata – dodaje dyrektor. 

W związku z sytuacja związaną z koronawirusem, BGK poprzez zmiany chce także ułatwić przedsiębiorcom nie tylko finansowanie inwestycji na przykład zakupu specjalistycznego sprzętu, ale również umożliwia przedsiębiorcom utrzymanie płynności samych firm czyli na przykład spłatę bieżący opłat lub wypłat dla pracowników.

Oprócz wniosku, nie będziemy wymagali składnia planu inwestycyjnego, rezygnujemy z katalogu kosztów kwalifikowalnych. Kredyt będzie udzielna na podstawie procedur banku kredytującego – potwierdza dyrektor. 

Uzyskanie wsparcia  finansowego ma być ułatwione. Przedsiębiorca nie będzie musiał dostarczać do banku żadnych dokumentów, które będą potwierdzały na co wydał pieniądze z dotacji.

Zależy nam na tym, żeby pomóc tym przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas – podsumowuje dyrektor. 

Listę banków, które udzielają gwarancji Biznesmax  można znaleźć na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy