Gwarancja de minimis dla przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sytuacja gospodarcza przedsiębiorców staje się coraz trudniejsza, dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego chcąc wesprzeć ich w tym trudnym momencie, proponuje nowe warunki gwarancji de minimis.

Polega to przede wszystkim na tym, że dotychczas gwarancja de minimis zabezpieczała 60 procent kredytu, o jaki wnioskuje kredytobiorca. W tej chwili wziększyliśmy udział Banku Gospodarstwa Kredytowego w zabezpieczeniu kredytu do 80 procent – mówi Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego zrezygnowało także z pobierania prowizji za udzielenie gwarancji oraz wydłużyło jej okres do 39 miesięcy. Bank w ten sposób stara się pomóc zapewnić przedsiębiorcom płynność finansową.

Liczymy na to, że dizeki nowym warunkom, na których może być udzielana gwarancja de minimis ułatwimy firmom otrzymanie takiego kredytu. Liczymy, że dzięki temu w sektorze bankowym, według naszych wyliczeń, zwiększymy akcje kredytową nawet o 20 miliardów złotych. Jesteśmy na to przygotowani i na taki oddźwięk liczymy – dodaje Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gwarancja de minimis ma ułatwić mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom finansowanie w bankach komercyjnych. Udzielana jest niezależnie od branży, w której działa firma.

W tej chwili wszystkie banki starają się przejść na elektroniczny system obiegu dokumentów i wnioskowania o tego typu finansowania. Zachęcam przedsiębiorców do tego, aby kontaktowali się bezpośrednio ze swoimi doradcami w bankach komercyjnych – wyjaśnia Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

W tym trudnym momencie przedsiębiorcy mogą mieć trudności z udowodnieniem swojej zdolności kredytowej.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby właśnie jak najszybciej dać możliwość przedsiębiorcy dostępu do finansowania oraz żeby ułatwić tę drogę i decyzję banku. Tak naprawdę nie wiemy, co się za chwilę może wydarzyć. Chodzi o to, żeby gwarancja de minimis dawała bezpieczeństwo bankom, że ten kredyt w przyszłości zostanie spłacony – tłumaczy Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Maksymalna kwota gwarancji de minimis wynosi 3,5 miliona złotych. Lista banków współpracujących z BGK jest dostępna na stronie internetowej.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy