Hala sportowa już prawie gotowa!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Hala Sportowa przy zespole szkolno-przedszkolnym w Dobrzykowicach jest już prawie gotowa. Na obecny moment 80 % budowli zostało już wykonane.

– Obecnie trwają prace przy elewacji zewnętrznej, a także dociepleniu ścian. Wykonano już pokrycie dachu dachówką i montaż stolarki okiennej. Wartość dotychczas prac wykonanych to prawie 4 mln złotych – mówi Julia Wach, Urząd gminy Czernica.

– Hala, to jest takie oczko w mojej głowie. Pragnę żeby, to był taki obiekt z prawdziwego zdarzenia. W mojej gminie jest wielu olimpijczyków – podkreśla wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Na terenie gminy mieszka wielu utalentowanych sportowców, sam wójt jest olimpijczykiem, a pani Urszula Włodarczyk, mieszkanka gminy Czernica, siedmioboistka został wyróżniona przez czasopismo dotyczące lekkoatletyki i znalazła się na 4 miejscu wśród najlepszych lekkoatletów wszech czasów.

– Gratuluję, cieszę się bardzo, że Pani Urszula jest mieszkanką gminy i jestem pewnie, że w tej nowej hali będzie się spotykać z młodzieżą – dodaje wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Termin zakończenia budowli Hali Sportowej jest planowany na lipiec tego roku, a od września dzieci i młodzież będą mogły korzystać z obiektu w stu procentach.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy