Mieszkańcy DPS-u przygotowują się do Dni Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nasza kamera przyglądała się muzycznym przygotowaniom do Dni Seniora 2022 w jednym z wrocławskim DPS-u.

-Mieszkańcy naszych Domów Pomocy Społecznej oraz klienci Dziennych Domów Pomocy uczestniczą w Dniach Seniora w zasadzie od zaistnienia tych dni we Wrocławiu. Także myślę, że każdego roku bardzo niecierpliwie czekają na ten czas, który praktycznie jest skierowany specjalnie dla nich. Nasza oferta jest w tym roku bardzo różnorodna, każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Patrycja Karpicz, dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

-Już od kilku miesięcy przygotowujemy się, przygotowujemy w tym koncert muzyki szanty, będzie on zatytułowany „Hej, ruszajmy w rejs do portów naszych marzeń”. Ćwiczenia przebiegają tak, że zawsze ćwiczą najpierw emisję głosu, dykcję, uczymy się melodii piosenek, słów, a następnie całej interpretacji – mówi Izabela Wróbel-Malicka, muzykoterapeutka.

-Bardzo lubię chodzić na próby, na koncerty jeździć. Po prostu jestem zadowolona z tego, co robię. Piosenek uczę się na pamięć, bo jestem osobą niewidzącą, także wszystko potrafię zrobić bez kartek. Po prostu pani Iza mnie uczy.

-Uczymy się teraz tych wszystkich piosenek szanty, tutaj chciałbym serdecznie podziękować pani Izie Wróbel, która przygotowuje nas tutaj do tego koncertu. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny za to. Ja jestem zniecierpliwiony tak, że spać nie mogę po nocach.

-Mieszkam 21 lat w DPS-ie, jestem zadowolony, że śpiewam i lubię śpiewać piosenki, chcę się przygotować do koncertu. Chcę podziękować Izie Wróbel-Malickiej, że śpiewamy i chcę dobrze śpiewać – mówią mieszkańcy DPS-u.

-Zaangażowanie naszych mieszkańców i cierpliwość jest ogromna. Oni naprawdę tutaj bardzo, bardzo intensywnie ćwiczą, aby się przygotować do Dni Seniora i licznych koncertów, które planujemy organizować. Jesteśmy prawie przygotowani – mówi Izabela Wróbel-Malicka, muzykoterapeutka.

-Przygotowaliśmy 29 wydarzeń, 15 w Domach Pomocy Społecznej, 14 w Dziennych Domach. Są to naprawdę różne atrakcje np.: warsztaty terapeutyczne, turnieje, wydarzenia sportowe, arteterapia połączona z relaksacją. Zatem każdy z naszych podopiecznych będzie mógł spędzić ten czas miło, a przede wszystkim z bardzo dobrą energię i mam nadzieję, że ze świetną zabawą- mówi Patrycja Karpicz, dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy