Historia Wrocławia w wersji 360

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wystawa główna w Centrum Historii Zajezdnia zawsze budziła duże zainteresowanie. Na ten moment z oczywistych względów nie możemy odwiedzić jej osobiście – ale już niedługo będzie dostępna online.

W nowej całkiem formie, czyli formie wirtualnego zwiedzania 360 stopni. To będzie sześć dziesięciominutowych filmów, w których z przewodnikiem będziemy mogli obejrzeć tę wystawę, ale nie tylko będziemy mogli uczestniczyć w oprowadzeniu, ale też rozglądać się, a nawet przybliżać do niektórych obiektów – mówi dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Tak jak np. ten kiosk, w którym znajduje się bardzo dużo pamiątek przyniesionych przez wrocławian. Na co dzień wystawę Wrocław 1945 – 2016 przychodziło oglądać wiele osób, Centrum Historii Zajezdnia chce znów podarować odbiorcom tę możliwość.

– Jest to opowieść o tym, jak tutaj ludzie się urządzali, jak odbudowywali to miasto. Wiele bardzo ciekawych historii, ale wiele też bardzo ciekawych miejsc. My sami musimy wejść niejako w pewną grę z tą wystawą, żeby ją w sposób własny, indywidualny odkryć – mówi dr Marek Mutor.

Wystawa w Centrum Historii Zajezdnia to opowieść o Wrocławiu. Dostarcza i rozrywki i wiedzy. Nie wychodząc z domu, można będzie wyruszyć w niesamowitą podróż, spędzić ciekawie czas i poznać fascynujące dzieje miasta. Kiedy będziemy mogli odwiedzić wnętrza Zajezdni dzięki 'Wirtualnej przygodzie – spacerowi po wystawie „Wrocław 1945-2016”?

Od 26 stycznia codziennie będziemy prezentować jeden odcinek na naszym kanale na YouTube, a także na stronie zajezdnia.org. Potem całość będzie dostępna dla każdego, w każdej chwili – dodaje dr Marek Mutor. 

Warto wspomnieć, że wystawa online dostępna jest w trzech językach – polskim, ukraińskim i angielskim.