Historyczny sukces KPR-u Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ubiegły sezon Superligi piłkarkom KPR-u Kobierzyce z pewnością zapadnie w pamięć nie tylko ze względu na pandemię COVID-19, ale przede wszystkim z uwagi na historyczny sukces. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej wywalczyły brąz.

 

Wielka radość, wielka duma i ogrom pracy włożony w ten sukces – mówi Edyta Majdzińska, trenerka KPR- Kobierzyce. 

Cieszymy się, że w końcu otrzymałyśmy ten upragniony medal. Ubolewamy, że bez kibiców, bo głownie dla nich gramy – dodaje Mariola Wiertelak, kapitan drużyny.

– Jestem stałym kibicem i to jest już dla mnie tradycja, że jestem na każdym meczu. Mała gmina, ogromny sukces – przyznaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce. 

Udany sezon z pewnością ma za sobą młoda rozgrywająca – Kinga Jakubowska. Łącznie strzeliła 143 bramki, uzyskujący tytuł królowej Strzelczyń, a także najlepszej rozgrywającej i najlepszej zawodniczki sezonu. 

Bardzo udany sezon dla mnie, ale nie byłoby tych sukcesów bez drużyny, która mnie wspierała – tłumaczy Kinga Jakubowska, rozgrywająca KPR-u Kobierzyce. 

– Zaczęłam z nią pracować jak miała niespełna 19 lat i cieszę się, że mi zaufała, że warto tutaj zostać – dodaje trenerka.

Pandemia zatrzymała cały świat, w tym także sportową rywalizację. Dla KPR-u Kobierzyce oznaczało to zakończenie sezonu po 20 rozegranych meczach. Tym samym złoto obronił MKS Perła Lublin, srebro trafiło do Zagłębia Lubin, a brąz do zespołu z Kobierzyc.

Żałujemy, że ten sezon się tak szybko zakończył, bo na pewno czekałoby na nas mnóstwo emocji. Medalu na pewno byśmy nie oddały – podkreśla rozgrywająca.

To dla nas nie była łatwa sytuacja, głównie dlatego, że gramy drużynowo i widujemy się ze sobą na co dzień – podsumowuje trenerka.

Zespół wraz z trenerką przyznaję, że od lipca przygotowuje się do kolejnego sezonu z nadzieją na dalsze sukcesy. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy