Hiszpańskie rytmy w Klasztorze Dominikanów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jacaras to grupa muzyków z całego świata, która gra hiszpańskie rytmy. Już 5 grudnia zagra w Starym Refektarzu Klasztoru Dominikanów we Wrocławiu.

Dużo muzyków pojawi się na scenie. Będzie wokalistka z Meksyku, będzie perkusista z Peru, reszta składu to Polacy, dwóch gitarzystów, profesor Zalewski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prowadzący ten zespół. Także różnorodnie – mówi Mateusz Ławniczak, gitarzysta.

Mimo że mówi się, że zespół gra muzykę barokową, to przede wszystkim jest to muzyka rozrywkowa. 

Jacaras gra repertuar związany z tańcem i pieśnią hiszpańską XVII-wieczną, XVIII-wieczną, które są mieszane z repertuarem tradycyjnym z Meksyku i Peru – mówi Julieta Gonzalez-Springer, wokalistka.

Radosna, energiczna muzyka sprawia, że publiczność zawsze dobrze się bawi, a muzycy czują dużą satysfakcję z wykonywanej pracy. 

Zawsze jest duża publiczność i często są dwa bisy. Ludziom bardzo podoba się ten typ repertuaru. Robi się między nami a publicznością bardzo przyjazna atmosfera – mówi Julieta Gonzalez-Springer, wokalistka.

Muzycy przyznają, że stęsknili się za koncertowaniem i spontanicznym graniem. 

Muzyka jest po części zaaranżowana, a po części improwizowana. W trakcie dzieje się dużo rzeczy, których my do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zawsze przed koncertem jesteśmy jak najlepiej przygotowani, ale też mamy takie małe okienko na to, że różne rzeczy mogą się wydarzyć. No i to głównie jest powód, dla którego gramy – mówi Mateusz Ławniczak, gitarzysta.

Czekamy, bo aranżacje są nasze, profesora Zalewskiego. Jest to prezentowane w bardzo ciekawy sposób – mówi Julieta Gonzalez-Springer, wokalistka.

Koncert odbędzie się 5 grudnia o 18:00 w Klasztorze Dominikanów. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy