Hot News

Przeszczepy narządów ratują życie. Warto o tym rozmawiać z rodziną

Przeszczep – inaczej transplantacja, donacja – polega na pobraniu komórek, tkanek, narządów w całości lub części i przeszczepieniu ich do organizmu osoby chorej. Najczęściej przeszczepiane narządy to: skóra, serce, nerki, płuca, wątroba, trzustka, rogówka. Przeszczepia się również tkanki, czyli m. in. szpik kostny. Przetoczenie krwi też jest rodzajem przeszczepienia tkanki.
Przeszczep ratuje życie. I warto o tym pamiętać – jedna zmarła osoba może uratować życie siedmiu innym.

Kaczyński we Wrocławiu. Wrzało podczas konwencji PIS-u

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości przyjechał do Wrocławia w ramach wojewódzkiej konwencji przedwyborczej. Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, mieszkańcy i politycy zgromadzili się przed budynkiem NOT-u, żeby pokazać swój sprzeciw wobec polityki PiSu. Część uczestników próbowała wejść do środka, ale organizatorzy nie wpuszczali nikogo, kto nie był na liście. Kamer nie wpuszczono do środka.

Salon Maturzystów 2023 na PWr

Dla wielu maturzystów wybranie uczelni oraz kierunku studiów może być trudne. Z pomocą przychodzi Politechnika Wrocławska, która zachęca do rekrutacji i dokładnego zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Koalicja Obywatelska ogłasza postulaty: kobiety mają wybór

100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów. Wśród nich zdrowie, podatki oraz edukacja. Koalicja Obywatelska przedstawiła swoje postulaty na nadchodzące wybory parlamentarne. Tym razem politycy skupili się na sytuacji kobiet w Polsce.