Huczne obchody wrocławskich Dni Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co roku to święto obchodzone jest jeszcze huczniej. Wrocławskie Dni Seniora to już tradycja, która przyciąga coraz więcej najstarszych, ale i najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku nie było inaczej.

Humory były dobre, a zabawa przednia. Nie wynikało to tylko z oferty, którą przygotowaliśmy. Mam wrażenie, że jest to pokłosie izolacji, która była na nas wymuszona poprzez sytuację pandemiczną. Wreszcie można się spotkać publicznie, bezpiecznie, twarzą w twarz – oczywiście z zachowaniem reżimu. Jednakże jest bezpiecznie, ponieważ ponad 80 procent wrocławskich seniorów jest zaszczepionych. Były takie humorystyczne sytuacje, kiedy seniorzy podpytywali się nawzajem, czy są zaszczepieni i się radowali. Były to huczne obchody – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Huczne obchody, bo podczas tegorocznych dni seniora odbyło się ponad 100 wydarzeń – koncertów, spotkań, zajęć plenerowych. Humory dopisywały, równie jak frekwencja. We wszystkich wydarzeniach udział wzięło około 5 tysięcy seniorów.

W tym roku ogłosiliśmy konkurs na stylizacje przedstawiające ubiory ludzi pochodzących z różnych kultur. Seniorzy przebierali się na przykład za Bawarczyków, Greków. Dodawało to wiele kolorytu i radości, że pomimo pandemii jesteśmy w stanie jako symbol całego świata wspólnie się bawić – dodaje Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Każdego dnia do punktu informacyjnego we Wrocławskim Centrum Seniora przychodziło około 100 osób starszych, które zapisywały się na zajęcia, ale także wyrabiały wrocławską Kartę Seniora – srebrną, złotą i szmaragdową. Warto tutaj wspomnieć, że do tej pory wydaliśmy w 2021 roku ponad 5 tysięcy kart seniora, a w trakcie samych Dni Seniora ponad tysiąc pięćset – mówi Kamila Polańska, Wrocławskie Centrum Seniora.

Wrocławskie Karty Seniora cały czas można odebrać w Przestrzeni Trzeciego Wieku na Placu Solidarności lub we Wrocławskim Centrum Seniora. Oprócz tego dla seniorów dostępne są także vouchery na edukację w zakresie telemedycyny, które można odebrać w tych samych miejscach.

Zapraszamy i zachęcamy do brania tych voucherów. Są to bardzo pożyteczne szkolenia, ponieważ coraz więcej mamy do czynienia z teleporadami. Jest szansa na to, żeby seniorzy sobie najnormalniej w świecie poradzili z tym wyzwaniem – zachęca Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Wrocławskie Centrum Seniora już rozpoczęło przygotowania do następnych Dni Seniora.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy