Human in Space. Bezpłatne kosmiczne warsztaty online do 30 kwietnia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
12 kwietnia w tym roku przypada 60. rocznica pierwszego lotu człowieka w kosmos. W związku z tym Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego stworzyło kosmiczne wydarzenie - Human in Space. Warsztaty, prelekcje i wykłady będą trwały od 7-30 kwietnia i będą dotyczyć obecności człowieka w kosmosie.

– W programie mamy aż 40 wydarzeń edukacyjnych (wykładów, warsztatów i pokazów) zatytułowanych Human in Space. Będą one dotyczyć szeroko rozumianej tematyki związanej z kosmosem – mówi Anna Ducka, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

– Mamy na przykład zajęcia dotyczące historii, chemii, czy nawet języka polskiego. Wrocławscy uczniowie mogą także wziąć udział w konkursie na kosmiczną animację poklatkową i wykazać się kreatywnością – podkreśla Iwona Kowalik, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu.

– Porozmawiamy z generałem Mirosławem Hermaszewski, z którym spotkanie odbędzie się 12 kwietnia. Wydaje mi się, że tej osoby nie trzeba przedstawiać. Jest to pierwszy i jedyny Polak, który poleciał w kosmos – mówi Anna Ducka.

– Mamy zajęcia dla przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjum, liceum i osób dorosłych. Dla każdego coś ciekawego – mówi Iwona Kowalik.

W wydarzeniu Human in Space chodzi o to, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu. Na uczestników czekają spotkania ze znanymi osobami, między innym z astronautą ze Stanów Zjednoczonych.

– Georgem Zamką, który posiada polskie korzenie i jest pilotem wahadłowców. Brał udział w misjach kosmicznych i był dowódcą. To spotkanie będzie po angielsku i bardzo zapraszamy – dodaje Anna Ducka.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na kosmiczne wydarzenia. Wcześniej obowiązują zapisy. Wszelkie informacje można znaleźć na Facebooku – Wrocławska Koncepcja Edukacyjna.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy