I Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna na Uniwersytecie Wrocławskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Działają od niedawna, a już zorganizowali Międzynarodową Konferencję Interdyscyplinarną. Mowa o studentach Uniwersytetu Wrocławskiego. Jesteśmy przed Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Wille’go Brandta, bo to studenci stąd zorganizowali to spotkanie. Dlaczego taka konferencja?

To wynika z działań naukowych naszego koła naukowego. Jesteśmy kołem Interdyscyplinarnych Działań Europejskich i nasi członkowie łączą rożne dyscypliny badawcze. Od socjologów, historyków, ekonomistów i studentów Interdyscyplinarnych Studiów Europejskich. Chcieliśmy wyjść poza schematy, pokazać, że da się to łączyć, da się tym bawić. To jest dynamiczny, żywy twór. I można to wszystko łączyć, szczególnie w tych dziwnych pandemicznych czasach chcemy wychodzić do studentów, pokazywać, że mogą się realizować. Tym bardziej, że mamy wiele badaczek i badaczy, którzy chcą się pokazywać i dzielić swoimi badaniami. Chcemy dać im tą przestrzeń, żeby podzielili się z innymi swoimi wynikami – mówi Maria Herok z  Interdyscyplinarnego Koła Działań Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego. 

—  Po pierwsze bardzo chce przedstawić artykuł, który właśnie piszę o fenomenie social mediów. Dlatego właśnie zgłosiłem się na konferencję. Chcę przedstawić nasze sesje, spróbować je zrozumieć, a także zebrać opinie i wnioski dotyczące każdej z nich. Spróbuję także zdefiniować tę teorię, dlatego chcę wziąć udział w konferencji– wyjaśnia Simbarashe Nzvere, prelegent I Międzynarodowej  Konferencji Interdyscyplinarnej na UW. 

—   Chciałabym zachęcić Państwa do wzięcia udziału w tej konferencji, która będzie odbywała się w dn. 23-24 kwietnia 2021 r. Aby to było możliwe trzeba wypełnić formularz, który znajduje się na naszym funpagu – Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich, również na naszych wydarzeniach. Można też napisać do nas maila – kn.ide@uwr.edu.pl. Wypełnienie tego zgłoszenia zajmuje 11 sekund. Przed konferencją wyślemy harmonogram z konkretnymi linkami– dodaje Maria Herok z  Interdyscyplinarnego Koła Działań Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Konferencja „Oblicza współczesnej Europy. Aktywizacja obywatelska, społeczna i europejska” odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2021 roku. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy