II Forum Młodzieży Powiatu Wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
II Forum Młodzieżowe Powiatu Wrocławskiego to okazja dla młodzieży, żeby trochę się zainspirować przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Stąd Powiat Wrocławski i Młodzieżowa Rada Powiatu po raz drugi zorganizowali takie spotkanie.

Mamy dzisiaj największą atrakcję – przedstawicieli z Polskiej Agencji Kosmicznej, którzy przyjechali do nas z łazikiem, który był wysłany na Marsa, więc jest to bardzo ekscytujące, bardzo też ciekawa sprawa, dlatego mamy tak dużo osób, z czego jestem też bardzo zadowolona jako organizatorka. Mamy również gościa specjalnego – pod panelem „jeździłem z Kubicą”, który jest również bardzo dobrym przyjacielem, myślę. Również jeździł jako pilot bodajże z panem Kubicą, więc pan Maciek Szczepaniak, bardzo fajna osoba. Dzisiaj będzie też przedstawiał, będzie opowiadał o swojej przygodzie – mówi Oliwia Medyńska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. 

Moja przygoda ze sportem samochodowym zaczęła się właśnie w trakcie studiów, gdzie moi rodzice łapali się za głowę, że człowiek, który studiuje na amerykańskiej uczelni ekonomicznej zamierza po studiach rozbijać się samochodem rajdowym po lesie. Natomiast myślę, że po tych wszystkich latach, gdy rozmawiam z mamą, która jest moim najwierniejszym kibicem, to wiem, że trzeba iść w życiu za pasją i za głosem serca i robić to, co się kocha i co chciałoby się naprawdę robić, aby być szczęśliwymi. Jeśli jest okazja spotkać się z młodymi ludźmi, którzy są na początku drogi zawodowej czy życiowej i można opowiedzieć trochę swojej historii, to zawsze z przyjemnością to czynię – dodaje Maciej Szczepaniak, pilot rajdowy.

Gośćmi II Forum Młodzieżowego była także grupa OFF Road, która na Politechnice Wrocławskiej buduje łaziki marsjańskie. 

– Na tym forum dzisiaj prezentujemy naszą konstrukcję, naszą działalność. Chcemy zainspirować młode osoby do dodatkowej działalności, do działalności poza tylko nauką na studiach, ponieważ uważam, że to jest świetne doświadczenie, żeby nauczyć się rozwiązywania praktycznych problemów na co dzień – dodaje Michał Wnuk, wiceprezes koła naukowego OFF-Road. 

Młodzieżowa Rada Powiatu Wrocławskiego działa od kwietnia. Za nimi organizacja gali talentów, ale w przyszłym roku o wiele więcej. 

Nasza rada głównie zajmie się działaniem na rzecz młodzieży, przedstawieniem ich przed samorządami terytorialnymi, ale nie tylko, bo również współpracujemy z różnymi stowarzyszeniami, między innymi ze Stowarzyszeniem Młodych Dolny Śląsk, który jest dzisiaj z nami, który również jest organizatorem. Paru członków rady jest również w tym stowarzyszeniu-mówi Oliwia Medyńska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. 

-Naprawdę mamy bardzo zdolną młodzież, mamy bardzo ciekawą młodzież i myślę, że na tym możemy budować naszą przyszłość, bo od nich zależy, co się będzie działo w tym kraju, w naszym powiecie w wrocławskim i w poszczególnych gminach – dodaje Barbara Kosterska, członkini zarządu Powiatu Wrocławskiego. 

Uznałam, że jest to bardzo dobra droga do rozwoju w przyszłości i że mogę poznać wiele nowych osób i nabyć doświadczenie.  Bardzo dobra inicjatywa, bardzo dobra droga do rozwoju, nowe znajomości przede wszystkim – dodają członkinie Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego.

– Bardzo się cieszę, że taki zestaw młodych osób przyszedł do Młodzieżowej Rady Powiatów Wrocławskiego. Pełni pomysłów, pełni energii. Oczywiście, że trzeba im pomagać w pewnych organizacyjnych kwestiach i takich bardziej statutowych. Natomiast ich energia i nawet pomysłowość, koncepcyjne myślenie pomysłów tysiąc na minutę pozwala na to, że urzędnicy też się czują młodziej – podsumowuje Beata Pierzchała, opiekunka Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy