II Forum Seniora Powiatu Wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O seniorach krążą dwie opinie. Są aktywni, dbają o swoje zdrowie, szukają nowych wyzwań. Ale też wręcz przeciwnie - nie wychodzą z domu i nie wykonują badań profilaktycznych. O tych tematach rozmawiano podczas II Forum Seniora Powiatu Wrocławskiego.

Na terenie powiatu wrocławskiego bardzo dużo się dzieje ważnych rzeczy, dlatego przez Radę Seniorów chcemy informować seniorów co się dzieje, co robimy dla nich – mówi Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego.

To potrzebne jest dla nas, dla seniorów, ale dla moich seniorów ze Smolca szczególnie. Oni cieszą się, że ja jeżdżę na takie coś, bo mogę im dalej te informacje przekazać – mówi Halina Wiśniowska, Rada Seniorów Powiatu Wrocławskiego.

Czego seniorom najbardziej potrzeba? Wsparcia, zainteresowania, pomocy i przede wszystkim – wyjść z domu, tak jak dzisiaj. I wymiana informacji, doświadczeń – mówi Agnieszka Soin, posłanka na Sejm, PIS.

Tak naprawdę zainteresowania ze strony innych ludzi, zrozumienia, że jeszcze przed nami jest jeszcze dużo życia i coś dobrego możemy od siebie dać. Cos dobrego przekazać, nauczyć młode pokolenia – mówi Barbara Kosterska, członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Rada Seniorów Powiatu Wrocławskiego.

Namawiamy do profilaktyki, do tego, żeby zdrowie nie kojarzyło się z brakiem choroby. Tylko żeby kojarzyło się z aktywnym uczestniczeniem w życiu, cieszeniem się z życia. Polscy seniorzy są otwarci. To są ludzie, którzy mają sporo czasu, którzy mają czas by pomyśleć o pewnych sprawach, sytuacjach i to oni zadają dużo pytań – mówi Dariusz Litera, Fundacja Promocji Zdrowia Twój Lekarz.

Jest to kilkudziesięciu seniorów. Oprócz tego, że są tu seniorzy to zaprosiliśmy wielu gości. Chcemy ten czas wykorzystać. Chcemy im powiedzieć o profilaktyce zdrowotnej, chcemy, żeby się spotkali z policją. Policja będzie mówił na temat bezpieczeństwa, bo w naszym kraju jest fala przestępstw, kradzieży „na wnuczka” i inne sposoby tez są stosowane i policja będzie przestrzegała jak unikać takich zagrożeń – mówi Roman Potocki.

Sprawcy nie mają skrupułów i wykorzystują dobre serce seniorów i wspólnym mianownikiem tych oszustw jest to, że seniorzy ufają ludziom, których nie znają – mówi asp. Michał Kawalec, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy