II Mistrzostwa seniorów o Puchar Komendanta Miejskiego Policji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Upał ich nie zatrzymał, a wręcz dodał im skrzydeł. Seniorzy w ubiegły weekend wzięli udział w Drugich Mistrzostwach w Nordic Walking i Biegach o Puchar Komendanta Miejskiego Policji.

Dzisiaj drugie miejsce w biegach. Jest atmosfera, dość ciepło, ale dużo piłem wody – mówi Andrzej Kubiak, senior biorący udział w Mistrzostwach.

– Trochę ciężko, bo gorąco, ale jest okay. Atmosfera super – dodaje Teresa Wójcicka, seniorka biorąca udział w Mistrzostwach.

Przede wszystkim duch rywalizacji i pokazywanie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jak wiemy ruch to jest fantastyczny doktor na wszystkie dolegliwości demencyjne. Motywujemy seniorów, żeby we wrocławskim Spartanie korzystali z ruchu i z przestrzeni zielonej, która też umożliwia ruch wzbogacający i uodparniający – dodaje  Agata Gwadera-Urlep, Radna Rady Miejskiej Wrocławia.

– Wrocławscy seniorzy są absolutnie niepokonani. Jestem pod ogromnym wrażeniem, sam fakt, że tu stoję mi całkowicie wystarcza. Czuję się jakbym odbyła ćwierć maratonu, ale nasi seniorzy są niezawodni. Sami podwyższają swoje wyniki. Dziś spotkałam kilka osób, które w poprzedniej edycji tej cyklicznej imprezy mieli trzecie miejsce, mają teraz drugie, a niektórzy nawet stanęli na podium. Bardzo się cieszymy, bo seniorzy bardzo dużo trenują i osiągają wyniki. Składam przy okazji serdeczne gratulacje i zachęcam wszystkich wrocławskich seniorów do treningu i startu za rok. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka – mówi  Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

– Dzisiejsze spotkanie z seniorami to nie tylko zawody sportowe i zabawa. My, jako policja wrocławska przemycamy też treści związane z bezpieczeństwem. Mówimy o zagrożeniach czyhających na seniorów – przede wszystkim o oszustwach na szkodę osób starszych. Właśnie, między innymi w przerwach na spotkaniach w mniejszych grupach o tym rozmawialiśmy i przestrzegaliśmy przed takimi przestępstwami – podsumowuje podinsp. Rafał Siczek, Komendant Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy