II tura we Wrocławiu. Jacek Sutryk komentuje wyniki wyborów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po pierwszych wynikach sondaży wiadomo, że Jacek Sutryk będzie prezydentem Wrocławia na pewno jeszcze przez dwa tygodnie, ale o tym, co dalej, zdecydują wrocławianie w II turze 21 kwietnia, gdzie prezydent zmierzy się z Izabelą Bodnar.

Urzędujący od 5,5 roku prezydent uzyskał poparcie na poziomie 34,33%, a głos oddało na niego ponad 80 tysięcy osób. To o 40 tysięcy mniej niż w wyborach 2018 roku, kiedy to Jacek Sutryk wygrał w I turze. Teraz o kolejną kadencję powalczy z posłanką Trzeciej Drogi, na którą zagłosowało prawie 70 000 osób, co przełożyło się na poparcie na poziomie 29,80%. Trzeci wynik i poparcie 19,17% wyborców uzyskał Łukasz Kasztelowicz z PiSu. Tak prezydent na gorąco w niedzielny wieczór komentował pierwsze sondaże. 

  • Radość! Jeżeli się wygrywa pierwszą turę, to jest radość. Przecież nie będę z tego powodu smucił, że wygrałem. Dziękuję tym wrocławianom, wrocławiankom, którzy na mnie zagłosowali. Będę chciał dotrzeć z jeszcze lepszym komunikatem do tych, którzy się nie zawahali albo którzy nie byli gotowi pójść na te wybory – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent podkreślał, że w nadchodzących dwóch tygodniach będzie chciał jeszcze wyraźniej pokazać mieszkańcom swoją wizję na Wrocław.

  • Mam nadzieję, że te dwa tygodnie najbliższe wszystkim pozwolą ocenić i porównać nasze programy, że właśnie się dowiemy tych konkretów, których tak, jak mówię, zabrakło mi podczas tej krótkiej kampanii wyborczej – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

  • Cieszę się, że w tym wyścigu Jacek Sutryk potwierdził pierwszą pozycję. To jest ważne. Wychodzimy z taką przewagą do drugiej tury. Tak, jak powiedział pan prezydent z pełną pokorą, do wrocławian wychodzimy z naszym programem. Być może za mało o nim słyszeli. Program jest świetny. Program jest zweryfikowany tym, co robiliśmy przez ostatnie 5 i pół roku, tymi wszystkimi inwestycjami i ulepszeniami życia we Wrocławiu, które udało się dopiąć. Mamy dwa tygodnie na to, żeby o tym rozmawiać. Jest zaproszenie do debaty dla kontrkandydatki, bardzo dobre dla demokracji. Zetrą się dwie wizje. Jestem spokojny, że wrocławianie wybiorą tą naszą, wypróbowaną – mówi Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Jacek Sutryk zapowiedział również, że jest otwarty na debatę z Izabelą Bodnar.

  • Mam nadzieję, że będziemy mogli po prostu raz jeszcze uczciwie porozmawiać o Wrocławiu. Ja wierzę, że uda nam się wygrać drugi raz. Tak że to zwycięstwo wtedy będzie jeszcze lepiej smakowało. Będę chciał pokazać raz jeszcze swoją wizję Wrocławia. To, co zostało zrobione, to myślę, wszyscy widzą i z tego korzystają. Natomiast będę chciał jeszcze wyraźniej mówić o tym, co zaplanowaliśmy razem z moimi współpracownikami dla Wrocławia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Już teraz wiadomo, że większość w Radzie Miejskiej Wrocławia będzie miała Koalicja Obywatelska, która uzyskała 23 mandaty. Z komitetu wyborczego Jacek Sutryk, Lewica i Samorządowcy dostało się 6 osób.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy