II tura wyborów na burmistrza Oławy. Co obiecuje kandydat Koalicji Obywatelskiej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza Oławy. Zmierzą w niej się Tomasz Frischmann, obecnie urzędujący burmistrz oraz Piotr Soroczyński, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na oławskim rynku odbyła się konferencja Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy, podczas której jej przedstawiciele wyrazili swoje poparcie dla Piotra Soroczyńskiego.

Szanowni państwo, popieram Piotra Soroczyńskiego na burmistrza Oławy. Tak naprawdę uwielbiam Oławę, nie jestem tu po raz pierwszy. W jego rękach Oława się rozwinie, będzie jeszcze piękniejsza, jeszcze bardziej zielona, a ludziom będzie lepiej się żyło – mówi prof. Alicja Chybicka, posłanka na Sejm RP.

Przypomnijmy, że podczas I tury wyborów na burmistrza Oławy na Piotra Soroczyńskiego swój głos oddało 2836 osób, co przełożyło się na wynik 23,90%.

To, że zdobył tak dużą liczbę głosów pokazuje tylko tyle, że mieszkańcy i mieszkanki gminy Oława oczekują zmiany. Będąc kandydatem, a tak naprawdę burmistrzem gminy Oława, jest najlepszym gwarantem na to, aby współpraca między samorządem, gminą Oława, a rządem, gdzie rządzi Koalicja Obywatelską, będzie odbywała się w sposób znakomity – mówi Anna Sobolak, posłanka na Sejm RP.

Jako stowarzyszenie wspólnie podjęliśmy decyzję o tym, że w drugiej turze udzielimy poparcia Piotrowi Soroczyńskiemu. Zachęcam państwa również do głosowania na Piotra Soroczyńskiego w II turze 21 kwietnia. Czas na zmiany w Oławie – mówi Bartosz Gawlas, Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Oławy. 

Współpraca nie tylko z rządem jest ważna, ale też ta współpraca aglomeracyjna. Uważam, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej wiedzą, czym jest samorząd, ale wiedzą też, jak współpracować z sąsiadami. My jako miasto i gmina Siechnice oraz miasto Oława mamy jeden duży problem, który musimy wspólnie rozwiązać. Jest to droga krajowa nr 94. Mam nadzieję, że od 21 kwietnia wspólnie zaczniemy tę współpracę – mówi Łukasz Kropski, przyszły burmistrz Siechnic. 

Kontrkandydat urzędującego burmistrza wychodzi do mieszkańców z programem, który nazywa się „Piątka dla Oławy”.

Zaczynamy od finansów, bo się najlepiej na nich znam. Od 8 lat kontroluję banki. Pracowałem w banku Spółdzielczym w Oławie. Jestem po zarządzaniu finansami, więc finanse są bardzo mi bliskie. Dlatego to będzie jeden z filarów naszego programu. Pozyskiwanie środków unijnych, z KPO i Fundusze Spójności. Następny punkt programu to jest bezpieczeństwo. Ekologia, która jest mi bardzo bliska. Sprawy społeczne. Tutaj trzeba poprawić na pewno budżet obywatelski i przybliżyć miasto mieszkańcom. Kolejnym punktem jest infrastruktura – mówi Piotr Soroczyński,  kandydat na burmistrza Oławy.

Piotr Soroczyński zapowiada, że w ramach poprawy jakości infrastruktury w mieście Oława, zabierze się za temat związany z powstaniem obwodnicy.

Chcemy działać tutaj z urzędem marszałkowskim, z ministerstwem infrastruktury i rządem, żeby ta obwodnica jednak była. Ona pomoże mieszkańcom, żeby tiry nie rozjeżdżały naszego pięknego miasta  – mówi Piotr Soroczyński, kandydat na burmistrza Oławy.

Serdecznie państwa zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach. W pierwszej turze ta frekwencja wyniosła 51%. To jest o wiele mniej niż przy wyborach parlamentarnych. Naprawdę to jest niezwykle ważne, abyście wzięli państwo udział w drugiej turze wyborów. To ważne, kto jest burmistrzem, kto będzie zasiadał w fotelu tutejszego urzędu, bo ta osoba będzie decydowała o budżecie obywatelskim, o wszystkich inwestycjach, które dotyczą nas mieszkańców – mówi Anna Leszczyńska, radna powiatu oławskiego.

Każdy głos jest ważny. Przykładowo, w Trzebnicy jednym głosem jeden kandydat przegrał, a jeden wygrał, więc każdy głos się liczy. Obiecuję, że Oława będzie uśmiechnięta, nowoczesna, komfortowa i na pewno bezpieczna – mówi Piotr Soroczyński,  kandydat na burmistrza Oławy.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy