III Kongres Firm Rodzinnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W rozwoju Dolnego Śląska stają się coraz silniejszym fundamentem, choć początki bywają niełatwe. Podczas II Kongresu Firm Rodzinnych przedsiębiorcy dzieli się doświadczeniem i opowiadali o tym, jak to wszystko się zaczęło.

Początki naszej firmy sięgają ponad 30 lat wstecz, kiedy to mój tata rozpoczął dystrybucję szkła kryształowego. I tak po nitce do kłębka zostaliśmy właścicielami Huty Szkła Kryształowego w Piechowicach, która prowadzę od 2006 roku – mówi Agnieszka Blacheta, współwłaścicielka firmy rodzinnej. 

Pierwsze kroki stawiał mój mąż jako firma MS Sadowscy, działał prawie 10 lat. Pod koniec 2017 roku dołączyłam do niego i od tamtej pory działamy razem – dodaje Marta Sadowska, współwłaścicielka firmy rodzinnej.

Budowanie biznesu opartego o rodzinne relacje daje poczucie bezpieczeństwa i skraca dystans na różnych płaszczyznach jego funkcjonowania, ale kryje też wiele zagrożeń, nad którymi trzeba pracować. 

Często kierujemy się więziami i relacjami, nie tylko tymi rodzinnymi, ale także z pracownikami. Czujemy się za nich odpowiedzialni – przyznaje jedna z uczestniczek Kongresu.

 – Zdecydowanie najtrudniejsze są początku. Wtedy trzeba inwestować podejmować decyzje. Warto robić to wspólnie. To jednak wymaga czasu i cierpliwości – zdradza uczestniczka.  

Kongres Firm Rodzinnych już od trzech lat pomaga w odpowiadaniu na problemy, które mogą się pojawić zarówno na początku prowadzenia działalności, jak i firmom z dużym doświadczeniem. Szacuje się, że tego typu firmy stanowią około 20 procent polskiego rynku.

– Lubimy rozmawiać o wielkich koncernach, ogromach sponsorach, ale to nie one tworzą większość miejsc pracy. To zasługa rodzinnych biznesów – tłumaczy prof. Dr hab. inż. Jacek Mercik, Rektor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

– Dolny Śląsk jest jednym z najlepiej rozwijających się regionów Unii Europejskiej. Duża w tym rola małych, średnich, ale także dużych firm rodzinnych, które dbają o ten rozwój. Wiele z nich ma innowacyjne pomysły, które pozwalają im ewoluować – podsumowuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Dzielenie się doświadczeniem, nawiązywanie relacji biznesowych na lokalnym rynku, a także poznawanie nowych jego segmentów III edycja Kongresu Firm Rodzinnych za nami.

Zobacz również

Pierwsze pieniądze ze środków europejskich popłynęły do Polski, ale czasu na realizację projektów jest niezwykle mało. Wrocław ma gotowe pomysły, które mogłyby zostać sfinansowane z KPO. Miasto będzie starać się także o refundację inwestycji, które zostały już skończone.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy