III Nabór do Mikrograntów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mikrogranty już od kilku lat urozmaicają życie wrocławskich osiedli. Jeszcze w te wakacje, możemy wziąć udział w tych projektach, których realizacja opóźniła się z powodu pandemii. Został ogłoszony również trzeci - ostatni w tym roku nabór do kolejnej edycji Mikrograntów.

– Zaczynamy właśnie organizować bardzo dużo wydarzeń z poprzednich dwóch naborów. Wszystko się ze sobą kumuluje – super bo energia mieszkanek i mieszkańców Wrocławia jest olbrzymia i ta chęć działania sprawia, że nie tylko udaje nam się realizować fajne projekty, ale też przychodzą ludzie – mówi Kajetan Buturlak ze Strefy Kultury Wrocław 

Jeden z tegorocznych projektów inicjatyw społecznych rusza już wkrótce na Klecinie – autorką inicjatywy jest lokalna działaczka – Maria Smolarek.

Sierpień na Klecinie czyli warsztaty.  Warsztaty dla dzieci, warsztaty z fotografii otworkowej – także zapraszam – jesz w najbliższe dwa poniedziałki i dla dzieci i dla dorosłych. Będziemy fotograficznie odkrywać Klecinę. A 26.09 tuż po zmroku, myślę ze ok. 20.30. Będą wyznaczone miejsca, które póki co są jeszcze niespodzianką, gdzie będzie można zobaczyć zdjęcia, ale też usłyszeć opowieści – opowiada Maria Smolarek

Mikrogranty powstały w 2014 roku – od tamtej pory udało zrealizować się ponad 200 projektów. Mieszkańcy Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy rekreacji. Jakich projektów poszukują organizatorzy? 

Te projekty takie integrujące te lokalne społeczności, odkrywające osiedla, są bardzo przez nas porządane. Ale tak na prawdę pomysłów jest tyle ile ludzi, wiec zachęcamy do zgłaszania każdego pomysłu jakie państwo macie, najlepiej też przed zgłoszeniem skonsultować się z nami. – kontynuuje Kajetan Buturlak. 

A skonsultować swoje pomysły można już w sierpniu korzystając ze spotkań informacyjnych, które odbędą się w Sektorze 3 lub online

Myślę, że jest to wspaniała okazja dla osób, które nie są związane z żadnym stowarzyszeniem, z żadną organizacją, a mają pomysł na to co chciałyby zrobić na osiedlu u siebie w sąsiedztwie – czy ze znajomymi czy samemu – dodaje wrocławska działaczka.

Nabór do ostatniej edycji tegorocznych Mikrogranów rusza już 1 września. Uczestnicy poprzednich odsłon projektu zachęcają do udziału. 

To bardzo otwiera. Bo jednak wychodzi się z tej swojej rutyny, tej bańki, że idzie się do pracy, potem tylko do sklepu, potem z psem na spacer – i żyje się w takim korytarzu. A te projekty dają szansę na poznanie innych ludzi, starszych mieszkańców, z którymi nie ma się często kontaktu, nie ma żadnej nici nawiązania – podsumowuje Maria Smolarek. 

Jak juz znajdziecie inspiracje i wpadniecie na pomysł co można zrealizować – to od 1.09.2020 do 14.09.2020 rusza ostatni w tym roku nabór. Jest to trochę specjalna edycja, nazywamy ją ekspresową, ponieważ na realizację będzie bardzo mało czasu. Wyniki ogłosimy w październiku, a projekt będzie trzeba zrealizować do połowy grudnia, więc to będą dwa miesiące na to, żeby coś zrealizować – kończy Kajetan Buturlak. 

Szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie Strefy Kultury Wrocław. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy