III nabór do Mikrograntów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rusza III w tym roku nabór do Mikrograntów. To 24 edycja tego projektu społecznych inicjatyw, dość nietypowa — przez organizatorów nazywana edycją ekspresową.

Od 1 do 15 września będzie trwała ostatnia w tym roku edycja Mikrograntów, można zgłosić działania na różnego rodzaju inicjatywy, a od połowy października do połowy grudnia będą one realizowane. Tak naprawdę mamy dwa miesiące na to, żeby coś z nami zorganizować. Jak widzimy po poprzednich latach, entuzjazm zawsze jest bardzo duży i te działania wcale nie są mniej rozbudowane – mówi Anna Bieliz, ze Strefy Kultury Wrocław.

Wciąż można wziąć udział w projektach z poprzedniej edycji, które realizowane są we wrześniu. To różnego rodzaju spacery po zielonych częściach Wrocławia, warsztaty językowe i kulinarne, gry miejskie czy kursy jak np. „Bulę rusz na Krzykach”.

– Gra w bule mówiąc najprościej — jest to forma rekreacji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z użyciem metalowych kul i drewnianej świnki czyli kulki, która jest celem w tej zabawie. Uważamy, że jest to świetna aktywność i możliwość wyciągnięcia ludzi z domów zwłaszcza tych, którzy mają problem z innymi aktywnościami ruchowymi, bo ta gra nie wymaga specjalnej sprawności fizycznej czy specjalnych zdolności — mówi Marek Munikowski, lider projektu „Bulę rusz”.

Zgłaszając projekt do III edycji Mikrograntów należy pamiętać, aby spełniał on założenia obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawrusa.

Bardzo dużo naszych działań odbywa się w plenerze, bo to jest to bezpieczniejsze miejsce, gdzie możemy się rozproszyć i utrzymać dystans — oczywiście zawsze mamy wszystkie środki ostrożności ze sobą i też prosimy o bycie w maseczkach — to jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe — dodaje Anna Bieliz.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy