Ile Żab Waży Księżyc?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ile Żab Waży Księżyc - spektakl w reżyserii Agaty Kucińskiej oprócz uniwersalnych wartości połączy w sobie wiele nowatorskich technik, które z pewnością zaskoczą niejednego małego widza.

Życie Króla jest poukładane i pełne zajęć. Do czasu, kiedy na swojej drodze spotyka bardzo dociekliwego chłopca. Ile Żab Waży Księżyc to historia o zapracowanym dorosłym, który dzięki chłopcu na nowo zaczyna budować relacje międzyludzkie. 

Historia o królu, który wiedzie spokojny żywot w swoim królestwie. Pracoholik, który zapomniał o czułości. Mały chłopiec pojawia się w jego życiu i burzy ład – mówi Agata Cejba, aktorka.

Spektakl jest kierowany do dzieci od piątego roku życia. Poza historią relacji Króla i Chłopca, będzie niósł za sobą coś jeszcze. W trakcie przedstawienie aktorzy będą współgrać z autorska techniką „malowania światłem”, stworzona przez wrocławska grupa Cloud Theater.

Po zaproszeniu od agaty Kucińskiej stworzyliśmy kolejną część tego oprogramowania. Ta technika pozwala wykorzystać rysunek jako formę artystycznego wyrazu. Pomyślałem, że byłoby cudownie, gdyby ten pomysł wpadł w ręce innych twórców. Oni dzięki temu nadali mu zupełnie innego wymiaru – dodaje Teo Dumski, Cloud Theater.

Jak przyznaje reżyserka i scenarzystka Agata Kucińska na początku pojawił się samo pomysł połączenia tych technik. Tekst, który umożliwił jej wykorzystanie malowania światłem okazała się sztuka Maliny Prześlugi. 

Jak zobaczyłam twórczość Clode Theater, to od razu uznałam, że jest to przestrzeń, która pozwala wprowadzić lalki. Szukałam tylko tekstu, który obroni tę technikę. Wtedy trafiłam na tekst Maliny Prześlugi – zdradza Agata Kucińska, reżyserka i scenografka spektaklu. 

Ile zatem waży księżyc?

Cztery kwadryliony – podsumowuje reżyserka.

Premiera spektaklu już 7. marca we Wrocławskim Teatrze Lalek.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy