Inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
2 października na Politechnice Wrocławskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2023/2024. Jak co roku na korytarzach uczelni spotkaliśmy tłumy studentów, którzy rozpoczynają swój kolejny rok studiów, jak również tych, którzy dopiero podjęli się tego wyzwania i rozpoczynają swój pierwszy rok studiów. Oczywiście w ramach obchodów nie zabrakło uroczystego, inauguracyjnego przemówienia obecnego rektora Politechniki Wrocławskiej Arkadiusza Wójsa oraz uroczystości immatrykulacji, czyli przyjęcia nowych studentów.

Mocno rozpędziliśmy na wielu frontach, na wielu polach naszą uczelnię. Przede wszystkim mamy nową strategię, ale też jesteśmy członkiem Unite’a już na tyle dużo, żeby zacząć bardzo konkretnie, już nie tylko marzyć, ale bardzo konkretnie sobie wyobrażać współpracę. Takie całkiem nowe, to jest rozwój, integracja Wydziału Medycznego, dalszy rozwój nauk społecznych, czyli koncepcja budowa koncepcji wielo-dziedzinowej politechniki takiej typowo europejskiego formatu. Trochę zmiana modelu w ogóle prowadzenia badań na uczelni, czyli żeby było więcej pracy zespołowej, większa taka dynamika badań, czyli częstsze zmiany tematyki, bardziej takie mobilne grupy – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, między innymi prof. Jerzy W. Rozenblit z University of Arizona, który jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. 

Praktycznie od 1997 roku nawiązaliśmy bardzo bliską współpracę między Uniwersytetem Arizony a Politechniką Wrocławską. W tym czasie rektorem uczelni był prof. Mulak i od tego czasu zaczęły się często przyjazdy studentów z Polski, doktorantów i profesorów robiących badania naukowe i vice versa. I też ja mam okazję często odwiedzać macierzystą uczelnię i mam nadzieję dodać swoją cegiełkę do rozwoju uczelni – mówi prof. Jerzy W. Rozenblit, University of Arizona.

Zapytaliśmy również studentów, z jakimi wyzwaniami będą się mierzyć w nowym roku akademickim.

Na pewno dużo projektowania, ponieważ to jest ostatni mój rok zajęć i później już będzie rok praktyk zawodowych półrocznych, no i rok pracy inżynierskiej. Więc teraz ostatni rok semestrów ze zwykłymi zajęciami przede mną, dlatego chciałabym się jak najbardziej postarać z projektami – mówi studentka.

Studiuję informatykę techniczną. Jestem aktualnie na 7. semestrze, tak że trzeba napisać inżynierkę. Ale będzie dobrze – mówi student.

Myślę, że napisanie pracy inżynierskiej, bo to czeka mnie w tym semestrze – mówi studentka.

Wyzwań jest sporo, ale jak zaznaczają studenci warto studiować.

Myślę, że studia dają przede wszystkim poszerzenie perspektyw, zobaczenie wszystkiego na każdej płaszczyźnie i zdecydowanie, co chce się w życiu robić – mówi student.

Cała ta atmosfera studencka, ci ludzie, dają dużą motywację i chce się jeszcze więcej studiować – mówi studentka.

Właśnie organizujemy festyn z samorządem tutaj przy kampusie, więc dzieje się dużo cały czas. Ja też jestem w samorządzie studenckim, tak że jak najbardziej to życie studenckie dzieje się cały czas – mówi studentka.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy