Innowacyjne, wirtualne Centrum Szkoleniowe w WSSE otwarte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To pierwsze w regionie tak nowoczesne centrum szkoleniowe. W WSSW uroczyście uruchomiono strefę VR. Tu znajduje się wirtualna i rozszerzona rzeczywistość symulująca realia przemysłowe. To centrum kompetencji pozwalające podnosić poziom edukacji na znacznie wyższy poziom.
  • W tym miejscu będzie spotykał się biznes z edukacją, nowe technologie z edukacją, ze szkoleniami. To miejsce przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, zawodowych, branżowych, a z drugiej strony to miejsce, gdzie nasi partnerzy strefowi będą mogli szkolić swoich pracowników i będą podnoszone kompetencje pracowników. Jako WSSE nie chcemy proponować wyłącznie taniej siły roboczej, ale chcemy oferować wysoko wykwalifikowanych pracowników. Na tym nam zależy, bo wiemy jaki potencjał drzemie w naszych inżynierach, a naszych ludziach, którzy mogą pracować w firmach strefowych. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na to, żeby tutaj te kwalifikacje podnosić – mówi Piotr Wojtyczka, prezes Zarządu WSSE.
  • Takie miejsce to jest nie taka tania inwestycja. To jest i hala dedykowana i sprzęt, więc niewiele szkół może sobie pozwolić na choćby namiastkę tego typu rozwiązania. Na pewno nie mogą tego zrobić żadne firmy szkoleniowe, bo to za drogie przedsięwzięcie. A jeżeli to jest przy strefie, jako inwestycja strefowa dedykowana przedsiębiorcom, to w ramach partnerstwa z biznesem można wiele ciekawych rzeczy zrobić – mówi Wojciech Murdzek, wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Mamy różne metody spawania, mamy wszystkie metody i w sposób bezpieczny wszystkiego możemy się nauczyć. Nie trzeba żadnych uprawnień, nie trzeba niszczyć materiału, możemy się nauczyć dobierać parametry spawarki – mówi Witold Ganszczyk, pracownik WSSE. 

— Nie jest to takie proste, jak wygląda na filmach, ale można się nauczyć. Ale taka praktyka z rozszerzoną rzeczywistością da dużo do myślenia. Przyniesie skutki – mówi Aleksander Lesisz, uczył się wirtualnego spawania. 

W ramach tego projektu szkoleniowego zostanie wybudowana linia przemysłu w technologii 4.0 lub 5.0 – trudno dziś powiedzieć, bo te technologie wzajemnie się przenikają. Będzie to linia umożliwiająca produkcję małych detali, które będą mogły być wykorzystane jako małe gadżety.  Ważne jest to, że ta linia nie będzie działać „na świeczce” . Będzie rzeczywiście coś wytwarzać, bo wówczas powstają prawdziwe problemy – żle dobrana moc grawerki lasera powoduje, że źle się wypalił napis, źle dobrany postęp w przypadku urządzenia frezującego spowoduje, że złamie się nóż. Te wszystkie rzeczy w mikroskali będzie można przetestować – mówi Paweł Kurtasz, wiceprezes Zarządu WSSE.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy