Innowacyjność i współpraca – Dolnośląskie Gryfy rozdane po raz 18-sty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląskie Gryfy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w regionie. Od 18 lat jest przyznawana przedsiębiorcom, samorządom oraz instytucjom i organizacjom, które tworzą gospodarkę Dolnego Śląska. Innowacyjność, rozwój technologiczny i działania na rzecz lokalnej społeczności- tym właśnie wyróżniają się laureaci Dolnośląskich Gryfów.

Za innowacyjny pomysł na biznes nagrodę otrzymała wrocławska firma SatRevolution S.A., która zajmuje się projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelit obserwacyjnych. Według NASA to jedna z 12 firm, która wspiera możliwości obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym.

W każdym roku kategorie zmieniają się w zależności od sytuacji, z którą musieli mierzyć się przedsiębiorcy i samorządy. Tym razem przyznawano 8 statuetek, między innymi nagrodę za działania na rzecz zmniejszania społecznych skutków pandemii. Ta trafiła w ręce wrocławskiego MPK.

Nagrodzone zostało także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji we Wrocławiu, które zostało uznane liderem skutecznej transformacji cyfrowej. MPWiK dzięki najnowszych technologiom i ich wykorzystaniu jest w stanie zaoszczędzić wodę i zwiększyć ochronę zasobów naturalnych, na przykład poprzez szybkie wykrywanie wycieków w sieci wodociągowej.

Dolny Śląsk to region, w którym łączą się biznes nauki i działania samorządu. Ta współpraca pozwala rozwijać się podmiotom w sposób zrównoważony.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy