Programy Echo24

Interwencja dziennikarska

Konflikty – kompromisy. Spory – rozwiązania. Program interwencyjny reporterów Telewizji Echo24.

Najnowsze odcinki

Interwencja dziennikarska – Podwrocławskie Iwiny: ogromny maszt powstaje obok domów

Władze zapewniały, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego chroni mieszkańców przed wielkomiejską zabudową. Od tygodni trwa jednak walka o to, żeby zaledwie kilka metrów od domów nie powstał 46-metrowy marsz telekomunikacyjny. Mieszkańcy podwrocławskich Iwin protestują przeciwko budowie, która bezpośrednio sąsiaduje z ich domami.

Interwencja dziennikarska – Ferma krów w Sadkowie

Mieszkańcy podwrocławskiego Sadkowa od kilku miesięcy żyją w strachu, że ich dom zamieni się w oborę. Tutaj miałaby powstać przemysłowa ferma na blisko tysiąc krów. Mieszkańcy nie chcą tej inwestycji, bo obawiają się o swoje zdrowie i niehumanitarne traktowanie zwierząt. Ferma miałaby znajdować się zaledwie 150 metrów od zabudowań mieszkalnych, 500 metrów od szkoły. Od kilku miesięcy trwa walka o to, żeby zablokować inwestycję, ale wszystko zależy od decyzji środowiskowej gminy Kątów Wrocławskich.

Interwencja dziennikarska – Świeradów Zdrój

– Ten budynek ma dziwną historię, a końcówka jego życiajest tragiczna i widać duży zbieg okoliczności. No tutaj ewidentnie widać, że ten budynek albo nie ma szczęścia albo ktoś działa z premedytacją, jakby chciał, żeby taki był finał tej budowli – mówi Roland Marciniak, burmistrz miasta Świeradów-Zdrój.

(Nie)Przyjazny Smolec. Kto za to odpowiada?

W drugim odcinku Interwencji dziennikarskiej przedstawiamy historię mieszkańców podwrocławskiego osiedla – Przyjazny Smolec. Grzyb na ścianach i wilgoć powietrza sięgająca ponad 90% to ich codzienność. Co …

Interwencja dziennikarska – Hałas na wyspie

Pierwszy odcinek magazynu interwencyjnego Telewizji Echo24, w którym podejmujemy temat hałasu na Wyspie Słodowej we Wrocławiu.