Inwestycje oświatowe w Gminie Siechnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo pandemii koronawirusa inwestycje oświatowe w Gminie Siechnice nie ustają. Wśród nich jest między innymi budowa Szkoły Podstawowej nr 2.

Gmina Siechnice stara się nadążyć za skokiem demograficznym. Wznosi kolejną szkołę oraz rozbudowuje istniejące już placówki. W ostatnim czasie ponownie ruszyły prace nad budową Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach. Budowa została wznowiona po wyłonieniu nowego wykonawcy. 

Teraz te prace ruszyły bardzo szybko i od około dwóch miesięcy są widoczne. Jak jednak sytuacja pandemiczna, która w tej chwili się pogorszyła, znowu wpłynie na dotrzymanie tego 17-miesięcznego terminu przez wykonawcę, to ja mogę mieć w tej chwili pewne wątpliwości. Natomiast obecny postęp robot na budowie niezwykle mnie cieszy — mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Jak mówi burmistrz – nawet jeśli dojdzie do pewnych opóźnień, to będą one nieznaczne. 

A co najważniejsze: z pierwotnej dotacji, która miała wynosić 4 miliony, dzisiaj jesteśmy już na poziomie umów na dofinansowanie kończenia tej budowy i dotacji w wysokości ponad 12 milionów złotych. To oczywiście środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach programu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych — dodaje Milan Ušák.

Szkoła podstawowa nr 2 to jednak nie jedyna placówka oświatowa, którą gmina obecnie się zajmuje. Zakończyły się również pierwsze etapy rozbudowy dwóch innych szkół: w Św. Katarzynie oraz w Żernikach Wrocławskich.

Żerniki rozbudowane oddawaliśmy jesienią ubiegłego roku do użytku, Św. Katarzyna jest już po odbiorach, ale ze względu na sytuację, tego uroczystego przekazania po prostu nie było. Są to natomiast inwestycje kilkumilionowe, a w przyszłym roku będziemy bardzo intensywnie pracować nad projektami rozbudowy wspomnianych szkół w etapach: drugim (jeśli chodzi o Św. Katarzynę) i drugim oraz trzecim w Żernikach Wrocławskich — wyjaśnia burmistrz Siechnic.

Kolejną z inwestycji oświatowych gminy jest rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radwanicach. Przetarg na budowę już się rozpoczął.

Zobacz również

W sobotę 30 września po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg z wizerunkiem świętej Jadwigi, patronki Dolnego Śląska. Tym samym symbolicznie rozpoczęliśmy obchody 25-lecia województwa. Ten jubileusz wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego będziemy świętować przez cały październik, wspólnie z mieszkańcami każdego zakątka naszego regionu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy