Inwestycje w świetle COVID-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowe przejście dla pieszych, węszły multimodalne i fragment drogi między Siechnicami a św. Katarzyną. Mimo pandemii koronawirusa inwestycje na terenie gminy Siechnice nie zostały zatrzymane.

Mimo pandemii koronawirusa, do użytku mieszkańców oddano nowo powstałe przejście dla pieszych przy drodze krajowej 94.

– Udział gminy to była zakup doświetlenia tego przejścia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad finansowała projekt organizacji ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowanie chodnika na wysokości przejścia – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W 2020 i 2021 roku w Siechnicach miała być realizowana o wiele większa inwestycja. Budowa fragmentu drogi miedzy Siechnicami a św. Katarzyną. 

Przed nami lada dzień wejście na plac budowy ogromnej inwestycji. Dalsze prace nad budową odcinków drogi miedzy Siechnicami a św. Katarzyną, warte ponad 5,5 miliona złotych. Wykonawca już gromadzi materiały – dodaje burmistrz.

Na liście rezerwowej  cały czas znajduje się także fragment drogi w Żernikach Wrocławskich. Jak na razie prace nad nową szkołą w Siechnicach zostały wstrzymane, ale jak zapowiada Burmistrz Siechnic – Milan Ušák,, taki stan nie potrwa długo. 

Wykonawca poprosił o zawieszenie wykonania umowy. Do czasu wyjaśnienia kolejnych etapów wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Dla mnie nie do przyjęcia będzie długa niepewność w zakresie finalizacji tej inwestycji – twierdzi burmistrz.

Prace nad jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat trwają. Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych, na które z pewnością czekają mieszkańcy Siechnic i Św. Katarzyny nie powinna ucierpieć na pandemii. 

Tutaj informacje są o wiele lepsze. Budowa wre. Na obu węzłach wykonawca mieści się w harmonogramie. Ta inwestycja powinna być zakończona w pierwszym terminie – podsumowuje burmistrz. 

Burmistrz zapewnia, że nie ma na terenie gminy inwestycji, która na skutek pandemii COVID-19 zostałaby zatrzymana.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy