Inżynieria chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Kierunek przyszłości?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wakacje to czas na odpoczynek, ale też moment, w którym kandydaci na studia wybierają swój kierunek. Inżynieria chemiczna na Politechnice Wrocławskiej to kierunek, który kryje w sobie wiele ciekawostek oraz daje wiele perspektywy do znalezienia pracy. Jest on między innymi związany z ochroną środowiska oraz nanotechnologią.

Kierunek inżynieria chemiczna jest bardzo szeroki tak, jak i dyscyplina inżynieria chemiczna, troszeczkę może nawet mylny. Inżynieria chemiczna to nie jest tylko to, że wytwarzamy coś na drodze chemicznej, ale to jest również czyste powietrze, czysta woda. Jest to mleczarstwo, browarnictwo, jest to wytwarzanie leków, dlatego, że inżynieria chemiczna zajmuje się aparaturą i opisywaniem procesów w nich zachodzących – opowiada prof. dr hab. inż Anna Trusek, kierownik Inżynieria Chemiczna i Procesowa na Politechnice Wrocławskiej.

Inżynieria chemiczna charakteryzuje się tym, że ma pewne elementy chemii, ale również elementy mechaniki, informatyki oraz matematyki, co wyróżnia ją wśród innych kierunków na Wydziale Chemicznym.

Żeby wytworzyć na przykład piwo to jest wielki fermentor. Najpierw jest przygotowanie całego surowca i tego się również uczą studenci u nas na Politechnice Wrocławskiej. Dzięki sfinansowaniu poprzednich władz rektorskich mamy właśnie tutaj taki browar, na którym nasi studenci inżynierii chemicznej mogą wytwarzać piwo i widzieć to na żywo, jak to zachodzi – dodaje prof. dr hab. inż Anna Trusek.

Inżynieria chemiczna to również odnawialne źródła energii oraz wykorzystywanie surowców odpadowych. Ta energia jest później wykorzystywana w procesach wytwarzania między innymi leków i napojów.

Wydział Chemiczny na 5 kierunkach prowadzi 18 specjalności, w tym 5 w języku angielskim. To stwarza możliwość studiowania w Polsce w języku angielskim, co powoduje, że nasi studenci zapoznają się ze słownictwem fachowym. Mamy także studentów z zagranicy, których kształcimy tutaj u nas w Polsce, na Politechnice Wrocławskiej. Serdecznie zapraszam na Wydział Chemiczny, który właściwie cały czas prowadzi taką politykę, aby studia, które u nas są oferowane dla studentów, były jak najciekawsze, ale też, żeby studenci znajdowali na rynku pracy jak najwyższą pozycję – mówi prof. dr hab. Piotr Młynarz, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.

Natomiast studia II stopnia oferują 3 specjalności, wśród nich jest inżynieria procesów chemicznych i projektowanie procesów chemicznych oraz specjalność anglojęzyczna.

Zobacz również

W najnowszym rankingu „Perspektywy” większość dolnośląskich szkół zaliczyła spadek. Przykładowo, wrocławskiej „Trójce” udało się zostać w najlepszej dziesiątce w kraju, ale „zleciała” z szóstej na ósmą pozycję. Jest jednak Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, które jako jedno z nielicznych awansowało z 18. na 11. miejsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy