IV Powiatowy Dzień Seniora w Galowicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
IV Powiatowy Dzień Seniora w tym roku w powiecie wrocławskim obchodzono w Galowicach. Nie zabrakło tańców, śpiewów i pięknych występów artystycznych. Seniorzy dobrze się bawili, miło spędzając czas razem.

Na zaproszenie powiatu wrocławskiego do Galowic przyjechały koła senioralne, które na co dzień działają w różnych gminach naszego powiatu. To jest ten właśnie czas dla seniorów i zawsze z sercem podchodzimy do tych seniorów, życząc im dużo zdrowia i radości, przy okazji niedawno obchodzonego Dnia Seniora – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Patrząc poprzez pryzmat tych czterech lat, jest to taki moment spotkań seniorów, wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy, wspólnego radosnego czasu, który myślę, że dodaje dużo energii i to nas cieszy, że my jako powiat, możemy wspierać takie dobre inicjatywy – mówi Piotr Chmurzyński, przewodniczący rady powiatu wrocławskiego.

Powiatowy Dzień Seniora jest wydarzeniem cyklicznym i co roku odbywa się w innej lokalizacji na terenie powiatu wrocławskiego.

Zawsze formuła wydarzenia jest taka, że zaczyna się częścią oficjalną, przywitaniem gości, podziękowaniami i występami artystycznymi, przygotowanymi przez uczestników i w tym roku przez pracowników Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich. Zawsze też są wręczane drobne upominki. W tym roku było pełne zaskoczenie, bo nikt się nie spodziewał, żadna z pań seniorek, że takie upominki zostaną rozdane. Dzisiaj jeszcze jeżeli chodzi o atrakcje, to czeka na nas zabawa taneczna oraz zwiedzanie powozowni – mówi Agata Seretna, Powiatowy Klub Seniora w Kątach Wrocławskich. 

Jestem bardzo wzruszony przede wszystkim, patrząc na te piękne panie, w tych pięknych strojach, takie uśmiechnięte, wyjątkowe. To jest coś wspaniałego, jest to piękna uroczystość i trzeba będzie w przyszłości, żeby było coraz więcej takich spotkań – mówi Jan Żukowski, wójt gminy Żórawina.

Powiatowe kluby seniora na terenie powiatu wrocławskiego działają prężnie, a członków z roku na rok przebywa.

Mamy wszelkiego rodzaju warsztaty, gimnastykę, choreoterapię, ziołolecznictwo, pierwszą pomoc, basen i oczywiście zajęcia wokalno-taneczne, które uwielbiamy. Została wytypowana 15-osobowa grupa, która jest takim jakby trzonem naszego klubu, uczymy się śpiewać, tańczyć. Tak że jesteśmy już klubem rozpoznawalnym w powiecie – mówi Wanda Ostojska, Powiatowy Klub Seniora w Kątach Wrocławskich.

W ubiegłym tygodniu, w piątek, gościliśmy w Klubie Seniora w Kątach Wrocławskich. Mieli tam delegację z Ukrainy i też przepiękne występy. To pokazuje, że te kluby i te działalności senioralne są im potrzebne. W ten sposób, tak jak już powiedziałem, aktywizujemy ich, wyciągamy ich z domu, oni się ze sobą spotykają, mogą rozmawiać, wymieniać się problemami, ale też doświadczeniami i głównie o to chodzi w tej działalności senioralnej – mówi Roman Potocki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy