Izba Pamięci im.Ryszarda Szurkowskiego w gminie Krośnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
23 marca, w Gminie Krośnice został podpisany list intencyjny dotyczący utworzenia Izby Pamięci imienia Ryszarda Szurkowskiego. Muzeum ma powstać w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Krośnicka Przystań”.

O muzeum z Ryśkiem rozmawiałem już w 2015 roku. On ma, można powiedzieć ogromną liczbę pamiątek, bo na podium stał blisko 800 razy. Kiedyś mu powiedziałem, że to powinni oglądać kibice, miłośnicy sportu, miłośnicy kolarstwa – mówi Krzysztof Kozanecki, Lions Club Poznań 1990. 

List intencyjny został podpisany między innymi przez wójta gminy Krośnice Andrzeja Białego oraz przez siostrę Ryszarda Szurkowskiego. To właśnie ona zaopiekowała się nagrodami i pamiątkami, które zostaną umieszczone w Izbie Pamięci. 

Może nie wszystko się zmieści, bo tego jest mnóstwo, ale na pewno coś tu ładnego się wybierze. Wiadomo, że będzie tu tylko kolarstwo, ale brat jeszcze grał w tenisa – mówi Halina Szczepańska.

Jeszcze przed śmiercią, Ryszard Szurkowski zaczął przewozić swoje puchary, koszulki oraz medale do Świebodowa, swojej rodzinnej miejscowości i ustawiał je na półkach w stodole. Pomysł na stworzenie muzeum jest kontynuacją tego, co sam zaczął. 

Chcemy to zrobić w sposób profesjonalny, czyli będzie oczywiście wykonany projekt. Założenie jest też takie, żeby to nie było miejsce, gdzie tylko będzie można przyjść i obejrzeć eksponaty, zależy nam na tym, żeby to miejsce żyło, żeby tu odbywały się różnego rodzaju spotkania i żeby wystawa, na ile to będzie możliwe, była interaktywna – mówi Andrzej Biały, wójt gminy Krośnice.

Jak podkreśla Andrzej Biały, podpisany list porozumienia jest pierwszym krokiem do powstania muzeum i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już jesienią tego roku w Krośnickim Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie Izba Pamięci imienia Ryszarda Szurkowskiego. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy