Izba Pamięci im.Ryszarda Szurkowskiego w gminie Krośnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
23 marca, w Gminie Krośnice został podpisany list intencyjny dotyczący utworzenia Izby Pamięci imienia Ryszarda Szurkowskiego. Muzeum ma powstać w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Krośnicka Przystań”.

O muzeum z Ryśkiem rozmawiałem już w 2015 roku. On ma, można powiedzieć ogromną liczbę pamiątek, bo na podium stał blisko 800 razy. Kiedyś mu powiedziałem, że to powinni oglądać kibice, miłośnicy sportu, miłośnicy kolarstwa – mówi Krzysztof Kozanecki, Lions Club Poznań 1990. 

List intencyjny został podpisany między innymi przez wójta gminy Krośnice Andrzeja Białego oraz przez siostrę Ryszarda Szurkowskiego. To właśnie ona zaopiekowała się nagrodami i pamiątkami, które zostaną umieszczone w Izbie Pamięci. 

Może nie wszystko się zmieści, bo tego jest mnóstwo, ale na pewno coś tu ładnego się wybierze. Wiadomo, że będzie tu tylko kolarstwo, ale brat jeszcze grał w tenisa – mówi Halina Szczepańska.

Jeszcze przed śmiercią, Ryszard Szurkowski zaczął przewozić swoje puchary, koszulki oraz medale do Świebodowa, swojej rodzinnej miejscowości i ustawiał je na półkach w stodole. Pomysł na stworzenie muzeum jest kontynuacją tego, co sam zaczął. 

Chcemy to zrobić w sposób profesjonalny, czyli będzie oczywiście wykonany projekt. Założenie jest też takie, żeby to nie było miejsce, gdzie tylko będzie można przyjść i obejrzeć eksponaty, zależy nam na tym, żeby to miejsce żyło, żeby tu odbywały się różnego rodzaju spotkania i żeby wystawa, na ile to będzie możliwe, była interaktywna – mówi Andrzej Biały, wójt gminy Krośnice.

Jak podkreśla Andrzej Biały, podpisany list porozumienia jest pierwszym krokiem do powstania muzeum i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już jesienią tego roku w Krośnickim Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie Izba Pamięci imienia Ryszarda Szurkowskiego. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy