Izba przyjęć w szpitalu przy ul.Koszarowej zmodernizowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Izba przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu przy ul.Koszarowej przeszła proces modernizacji. Przede wszystkim została ona rozbudowana, pojawiły się tam nowe pomieszczenia, między innymi pomieszczenie socjalne dla pracowników. Pojawiła się tam także recepcja, gdzie pacjenci będą mogli uzyskać wszelkie niezbędne informacje. Jest to przede wszystkim izba przyjęć oddziałów niezakaźnych, czyli oddziałów wewnętrznych, takich jak oddział chirurgii albo neurologii.

Izba przyjęć to jest zupełnie inny świat w porównaniu do tego, co było poprzednio, przede wszystkim inny świat dla pacjentów. Zarówno tych pacjentów ciężko chorych, których przywożą karetki, jak i dla pacjentów, którzy przychodzą tutaj ze skierowaniem, źle się czują.  Obsługa powinna być szybsza, jest kilka gabinetów świetnie wyposażonych. Jest lekarz izby przyjęć, ale oprócz tego lekarze, którzy będą schodzić z oddziałów pod kątem przyjmowania tych pacjentów. Mają również możliwość na zapleczu natychmiast położyć pacjenta, jeżeli pacjent tego wymaga, wykonać odpowiednią diagnostykę – mówi Janusz Jerzak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Mieliśmy izbę rozproszoną, czyli szereg różnych gabinetów, niektórzy pacjenci się gubili. Nie mieliśmy punktu informacyjnego, w którym pacjent może uzyskać informacje, gdzie może być zaopatrzony administracyjnie, bo to też jest ważne – mówi Michał Rataj, z-ca dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Oprócz nowych pomieszczeń i gabinetów, pojawił się również nowy sprzęt. Taki jak wózki, kotary, monitory, kardiomonitory, a także drobny sprzęt medyczny. Wszystko po to, aby pacjenci czuli się komfortowo.

Udało nam się też przy okazji tej inwestycji dobudować budynek, umieścić w nim drugi tomograf. Oczywiście dla niektórych szpitali to nie jest wielka sensacja, szpitale posiadające duże SORy mają trzy i cztery tomografy, ale w naszych warunkach to jest niezwykle ważna inwestycja. Udało nam się też umieścić tam dodatkowe miejsce na ultrasonograf i miejsce dla pracowników – dodaje Michał Rataj.

Uważam, że jest to szpital, który nie tylko przyjął na siebie dużą falę uderzeniową przy pierwszej, drugiej i trzeciej fali, ale jednocześnie cały czas myślał o tym, że po pierwszej może być druga, a po drugiej może być trzecia fala i ten szpital należy modernizować. Teraz też robimy następny krok, żeby było leprze leczenie, żeby było wygodnie pacjentom i lekarzom – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Dla szpitala wieloprofilowego, którym jest szpital wojewódzki przy ul. Koszarowej taka niezakaźna izba przyjęć jest niezbędna, bo zapewnia ona bezpieczeństwo zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Koszt modernizacji izby przyjęć to 12 mln zł.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy